20 november 2023

Muuseumikaardi must reede!

Osta nüüd muuseumikaart musta reede sooduspakkumisega!

24 oktoober 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub loodushuvilisi lapsi linnalaagrisse Eesti seeni ja samblikke uurima

Neljapäeval, 26. oktoobril kell 10–15 toimub Eesti Loodusmuuseumis linnalaager „Seened ja samblikud“, mis on mõeldud loodushuvilistele 1.–4. klassi õpilastele. Muuseumiõpetaja juhendamisel uurivad lapsed seente põnevat maailma, meisterdavad, mängivad ja tutvuvad muuseumi uue näitusega „Puudega linn“.

6 oktoober 2023

Eesti Loodusmuuseumi uus näitus „Puudega linn“: Russalka tomatist noorte teadlaste klubi avastatud punnsilmani

Eesti Loodusmuuseumis avab täna, 6. oktoobril uksed linnalooduse mitmekesisusest jutustav näitus “Puudega linn”. Värskel näitusel ootab külastajat rännak, mille käigus saab tutvuda nii argiste kui ka šokeerivate ja üllatavate linnalooduse tegelastega, olgu see Russalka rannas kasvanud tomatitaim või muruniitmise käigus langenud putukad.

3 oktoober 2023

Eesti suurima puithoone ehitushanke võitis Nordecon

Riigi Kinnisvara hanke Loodusmaja ehitamiseks võitis Nordecon. Edukaks tunnistatud pakkujaga saab hankelepingu sõlmida peale seaduses ettenähtud 14-päevase vaidlustusaja möödumist. Puidust hoone rajatakse Tallinnasse Lennusadama naabrusse ja suurimaks kasutajaks valmivas hoones saab olema Eesti Loodusmuuseum. Loodusmaja näol on tegemist Eesti ettevõtlusele olulise referentshoonega.

29 september 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub Meelerahu rajale hinge kosutama

Eesti Loodusmuuseum kutsub avastama huvitavaid Tallinna paiku ja sukelduma linnaloodusesse Meelerahu rajal. 15 punktist koosnev Meelerahu rada on osa Eesti Loodusmuuseumi 6. oktoobril avatavast linnaloodusele pühendatud näitusest „Puudega linn“.

 

18 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus tegi iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekordi

Eesti pikima traditsiooniga muuseuminäitus, sel korral 61. järjekorranumbrit kandnud Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus, võõrustas tänavu 8577 loodushuvilist, mis on iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekord.

14 september 2023

Vaid pühapäevani saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata Peeter Lauritsa autorinäitust

17. septembrini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata fotograafi ja kunstniku Peeter Lauritsa näitust „Miski on kõigega seotud“, mis on väljas olnud täpselt ühe aasta. Enne näituse sulgemist, 15. septembril kl 17 toimub muuseumis ka Peeter Lauritsa vestlusõhtu.

 

8 september 2023

Eesti Loodusmuusemi seenenäitusel saab tutvuda enam kui 150 erineva seeneliigiga

Neljapäeval avatud Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitusel ootavad külastajaid rohkem kui 150 seeneliiki, millest vähemalt pooled on söödavad.

5 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus ootab külastajaid 7. septembrist

Juba sel neljapäeval, 7. septembril kell 10 avatakse Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitus. Mis seeneliikidega täpsemalt saab tänavusel seenenäitusel tutvust teha, selgub aga alles homme, kui Eesti Loodusmuuseumi seenebuss jõuab metsast Tallinna.

24 august 2023

Loodusfotograaf Eimar Kull näitab Eesti Loodusmuuseumis „Vaibarahvast“

22. augustist oktoobri lõpuni saab Eesti Loodusmuuseumis tutvuda Pärnu loodusfotograaf Eimar Kulli näitusega „Vaibarahvas“.

18 august 2023

Eesti Loodusmuuseumi näitus „Illar Muul – mees puu otsast“ kolib septembris Saaremaale

Vaid 20. augustini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata näitust „Illar Muul – mees puu otsast“, mis jutustab väliseestlasest lendoravate uurija Illar Muuli elutööst. Septembris kolib Saaremaal sündinud teadlasele pühendatud näitus Saaremaa muuseumisse.

27 juuni 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub laulu- ja tantsupeolisi tasuta külla

27. juunist 2. juulini ootab Eesti Loodusmuuseum tasuta külla kõiki XIII Noorte laulu- ja tantsupeo osalejaid. Tasuta sissepääsu tagab laulu- ja tantsupeo osaleja käepael.

13 juuni 2023

Suvemuuseum kutsub lapsi loodust avastama - lisatud kaks üritust

Eesti Loodusmuuseumi kauaoodatud Suvemuuseum tuleb taas ning alustab juba 29. juunil! 6-10-aastastele lastele suunatud iganädalane laager pakub sel aastal põnevat avastamist öistest loomadest vihmaussideni ja mikroplastist lindudeni.

6 juuni 2023

Üheksa kuu jooksul osales Eesti Loodusmuuseumi haridusprogrammides enam kui 12 500 last

Septembri algusest mai lõpuni osales Eesti Loodusmuuseumi haridusprogrammides 12 518 lasteaia- ja koolilast.

1 juuni 2023

Eesti Loodusmuuseum pakub Tallinna vanalinna päevadel erinevaid üritusi kogu perele

Sel nädalavahetusel toimuvatel Tallinna vanalinna päevadel pakub Eesti Loodusmuuseum muuseumitunde Tornide väljakul, muusikat ja ekskursioone koos Peeter Lauritsaga.