Uus Eesti Loodusmuuseum

Miks üldse on vaja uut Eesti Loodusmuuseumit?

 

Inimene vajab loodust. Aga mida vajab loodus?

Selleks, et loodus suudaks jätkuvalt pakkuda inimliigile sobivaid elutingimusi, on vaja teadlikku inimest. Inimest, kes suudaks muutuda ja muutusi ellu viia. Selleks, et muutustel oleks kasvulava loome ühise mõtteruumi, kus igaüks tunneb looduse vajalikkust. Mõtteruumi, mida toetab teaduspõhine lähenemine avatud kogude ja eluviise muutvate elamustega.

Just selline saab olema uus Eesti Loodusmuuseum! 

Tutvu Eesti Loodusmuuseumi tulevikuvisiooniga

Vaade uue muuseumi sissepääsule. 3D visualiseering

 

Vaade Keskkonnamajale mere poolt. 3D vaade

Aga mida see siis ikkagi täpsemalt tähendab?

 

Tänapäeva muuseum peab olema mõttemustreid ja elukombeid ümberhindav, pakkudes samaaegselt elamusi ja mõtestatud tegevust. Muuseumi peamine tööriist selles tegevuses on näitus. 
Uut muuseumit luues on meie eesmärgiks luua täiesti enneolematu püsinäitus, mis kõigutab arusaamu sellest, milline üks muuseum üldse olema peaks. Juba 2021. aasta lõpul astusime põnevale teekonnale, et leida need kõige tähtsamad teemad, millest rääkida ja parimad lahendused nende eksponeerimiseks. Üks on kindel, meie püsinäitus räägib Eesti loodusest, paigutudes kogu maailmas just praegu aktuaalsete teemade konteksti. 
Lisaks näitustele viime uuele tasemele ka muuseumihariduse. Läbimõeldud, erinevaid distsipliine lõimivad, õppureid kaasavad ja elumusi loovad haridusprogrammid on kindlasti ühe kaasaegse muuseumi lahutamatu osa. 
Kuid tänapäevane muuseum on siiski veel palju rohkem, kui näitused või haridusprogrammid. Uus Loodusmuuseum on koht meeldejäävate sündmuste jaoks. Olgu selleks siis hubane vestlusõhtu, eepiliste loodusfilmide kinohommik, laste sünnipäev või keskkonnateemaline konverents. Kõige selle jaoks on uues Loodusmuuseumis ruumi.
Oma koha uues majas leiab ka mõnusa atmosfääriga restoran, kus pakume kodumaisest toorainest hõrgutisi. Mõnus kohtumispaik ja roheluse oaas päeval ning rahulik ja hubane hubane a la carte restoran õhtul. 

 

 

Kus uus muuseum asuma hakkab?

 

Muuseumi uus asukoht on Noblessneris, Eesti muuseumimaastikul tuntud ja teatud Lennusadama kõrval. 
Praegu tühjalt seisvale krundile ehitatakse Keskkonnamaja – liginullenergiahoonena kohaliku arhitektuuribüroo Kavakava planeeritud mastaapne puitehitis. Keskkonnakestliku ehitisena pakub Keskkonnamaja uue muuseumi ideedele ja mõtetele igati sobiliku kesta. Kestlikku ehitist ümbritseb kodumaistest looduskooslustest inspireeritud lopsakas haljastus, mis toetab linnalooduse elurikkust ja pakub linnaelanikule võimalust vabas õhus aja veetmiseks. 

Vaade Keskkonnamajale mere poolt. 3D vaade

 

 

Vaade uue muuseumi õuealale. 3D visualiseering

Mõtle kaasa!

 

Aita meil meie unistused teoks teha ja luua just sinu unistuste loodusmuuseum! 

Võta osa meie külastajauuringust, kus saad rääkida oma eelistustest vaba aja veetmisel, anda tagasisidet praeguse muuseumi kohta ning mõelda kaasa uue muuseumi kujundamisel. 
Loe täpsemalt külastajakogemuse veebiuuringu kohta siit >>>

Kui soovid mõelda kaasa veel rohkem ja oled valmis osalema ka fookusgrupi uuringutes, siis jätame meile oma kontaktandmed läbi alloleva vormi!

 

Jah, soovin panustada uue loodusmuuseumi loomisesse oma mõtetega!