Metsloomade aasta

Asukoht:

muuseum

Hind: 1. klassi õpilane: 5 € / Õpilane, al. 2.klassist: 7 € / Saatja: 0 € (kuni 2 inimest)
Tunni kestus:

45 min

Tunnid sobivad: 1. klass, 2. klass, 3. klass

"Metsloomade aasta" on põnev õppeprogramm, mis viib õpilased Eesti Loodusmuuseumi metsasaali, avades ukse loomade põnevasse maailma. See programm võimaldab õpilastel lähemalt uurida Eesti metsade elanikke, nende käitumist, toitumist ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Programm keskendub suuremas mahus aastaajale, milles parasjagu viibime, tuues esile loomade kohanemisstrateegiad ja muutused keskkonnas.

Sügisel uuritakse, kuidas Eesti metsloomad valmistuvad talveks, kõige raskemaks aastaajaks. Õpilased saavad teadmisi lindude rändest, loomade rasva- ja toiduvarude kogumisest ning talveune ja taliuinaku erinevusest. Programmi eesmärk on kaasata erinevaid meeli ja lõimida erinevaid valdkondi, et aidata õpilastel mõista, kuidas sellised kohanemused võimaldavad loomadel talve paremini üle elada. Siin kasutatakse palju ehedat materjali, näiteks topiseid ja sarvi, et teha õppetund praktiliseks ja kaasahaaravaks.

Talvel vaadeldakse kohastumusi, mis on kujunenud metsloomadel talve kui kõige raskema aastaajaga toimetulekuks. Õpilased uurivad, kuidas loomad kaitsevad ennast külma eest, kuhu nad varjuvad ja mida nad talvel söövad. Nad õpivad eristama talveund ja taliuinakut ning mõistma nende erinevust. Programm innustab õpilasi kaasa mõtlema ja ise vastuseid leidma, samal ajal lõimides erinevaid valdkondi, et selgitada, kuidas need kohastumused aitavad loomadel talve üle elada. Õppetunnis kasutatakse palju ehedat materjali, sealhulgas topiseid ja sarvi ning uuritakse loomade jala- ja tegevusjälgi, mida lapsed võivad ka looduses kohata.

Kevadel saavad õpilased kuulata linnulaulu ja proovida ära arvata, millised linnud laulavad ning miks nad seda teevad. Samuti uuritakse loomade pulmakombeid ja armsaid loomalapsi. Läbi arutelude ja mängude julgustatakse õpilasi kaasa mõtlema ja ise vastuseid leidma, samal ajal kasutatakse erinevaid meeli ja lõimitakse erinevaid valdkondi, et aidata lastel mõista, kuidas loodus kevadel ärkab ja millised muutused toimuvad.

Rohkem infot programmi kohta leiad SIIT.

 

Programmi tellimiseks eesti keeles täida klikka siia: tellin programmi Metsloomade aasta

Programmi tellimiseks vene keeles täida klikka siia: tellin programmi Год в мире животных

Enne muuseumikülastust tutvu ka palun meie kodukorraga >>>