Eesti Loodusmuuseum töötab igapäevaselt selle nimel, et innustada inimesi loodust märkama, mõistma ja hoidma. Kogume, säilitame ja uurime elusa ning eluta looduse mitmekesisust ja selle arengut ning vahendame seda üldsusele teaduslikel ning hariduslikel eesmärkidel.
Eesti looduse talletaja ja loodushoiu suunanäitajana kasvame lähiaastatel teadmisi ja elamusi loovaks kohtumispaigaks, kui avame 2027. aastal uksed Põhjamaade kaasaegseima loodusmuuseumina Baltikumi suurimas puithoones – Loodusmajas.
Oma missiooni ja visiooni elluviimisel teeme väärtuspõhist koostööd nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori ühingute ja organisatsioonidega. Oleme avatud nii teineteisele hoogu andvateks koostööprojektideks, strateegiliseks toetustegevusteks kui ka annetusteks.
Partnerite valikul küsime endalt alati, kas algatus teenib muuseumi missiooni ja lähtub meie põhiväärtustest, milleks on:
Teaduspõhisus - meie tegevus põhineb teaduspõhisel maailmavaatel. Vahendame usaldusväärset teavet.
Loodushoidlikkus - käitume loodusega hoolivalt, tegutseme säästvalt ja inspireerime loodushoidvalt elama.
Avatus - oleme ligipääsetavad ja kaasavad, teeme koostööd meie väärtusi jagavate organisatsioonidega.
Eesmärgistatus ja koostöömeelsus - teeme oma meeskonnas mõtestatud koostööd ühise eesmärgi nimel. Väärtustame töötajate heaolu – meil töötavad õnnelikud inimesed.
Koostööprojektid
Loodusmuuseum panustab mõjukatesse koostööprojektidesse oma inimeste aja ja teadmistega, et vahendada loodushariduslikku teadmist või käivitada selleks uuenduslikke lahendusi. Muuseumipiletitega panustame algatustesse, mis edendavad eeskätt laste ja noorte ning vähemkindlustatud sihtrühmade loodusharidust.
Mõned näited koostöödest:
- Loodusvaatluste maraton – vaatlusalade ja retkede läbiviimine
- Matsalu Loodusfilmide Festival MAFF – avalik loodusmuuseumi taskuhäälingu salvestus
- Eesti Kunstiakadeemia – praktiline kursus tudengitele muuseumi näituseid toetavate mängude loomiseks
- Tallinna linn - Tallinna vanalinna päevadel ja Tallinna linnaruumifestivalil retkede läbiviimine
Kui soovid meiega koostöös viia ellu mõnda projekti, võta ühendust partner- ja kogukonnasuhete juhi Hanna Mari Villsaarega (@email).
Toetustegevus
Loodusmuuseum on avatud muuseumi tegevust edendavaks erasektori sponsorluseks.
Toetustegevus peab aitama kaasa muuseumi arengukavalistele strateegiliste eesmärkide täitmisele:
- Inspireeriv haridus- ja elamuskeskus - kasvatame külalise loodushoidlikkust ja võimestame vastavalt tegutsema
- Usaldusväärne teadmuskeskus - looduse uurijate ja talletajatena vahendame usaldusväärset, teaduspõhist ja ajakohast teavet loodusest ja loodushoidlikkusest
- Jätkusuutlik ja uuendusmeelne organisatsioon – oleme kaasaegse organisatsioonikultuuriga üks enim külastatud muuseume Eestis
Toetuste valikul lähtume partneriga ühtivast väärtusruumist ning eeldame rahalise või esemelise toetuse kõrval toetaja aktiivset sisulist panust. Toetusprojektid peavad looma mõlemale osapoolele väärtust, mistõttu kaasneb Eesti Loodusmuuseumi poolt toetajale rätsepalahendusna valmiv väärtuspakkumine.
Eesti Loodusmuuseumi toetajateks on:
- AS Prisma Peremarket - toetab Eesti Loodusmuuseumi aastatel 2025-2026 muuseumi keskkonnasõbralike hügieenitarvetega.
2027. aastal Loodusmajas avatav uus loodusmuuseum on kõrgetasemeliste teenuste, 200 000 aastase külastajate arvu ning atraktiivse asukohaga organisatsioonidele hinnatud partneriks mõjukaks toetustegevuseks. Toetustegevusprojektide käivitamine uude majja on juba alanud - oleme proaktiivseteks päringuteks avatud.
Kui soovid meie tegevust toetada ning luua vastastikku väärtust, võta ühendust partner- ja kogukonnasuhete juhi Hanna Mari Villsaarega (@email).
Annetused
Loodusmuuseum võtab annetusena vastu eksemplare (topiseid, fotosid, esemeid jms) muuseumi loodus-, foto- ja teadusajaloolisesse kogusse. Eelistame korralike leiuandmetega objekte.
Hilisemad märkimisväärsed annetused on:
- Guara Muuga taimejoonistused
- Uue tuumnäituse kogumiskampaaniasse esitatud esemed
- Merikotka topis Martnast
Uue muuseumi avamisega 2027. aastal saavad muuseumi kogud endale kaasaegsed hoiutingimused ning meie hoidlate arv kasvab ligi kolm korda. Oleme avatud uute annetuste vastuvõtmisele, olgu nendeks üksikobjektid või lausa looduskogud.
Kui soovid annetada muuseumi kogusse eksemplare, võta ühendust kogude osakonna juhi Lennart Lennukiga (@email).