Ajutine näitus

Puudega linn

-

Millises linnas me tahame elada? Milleks on linnas loodust vaja? Kas linn asub looduses või loodus linnas? Uuel näitusel kutsume kaasa mõtisklema just nendel küsimustel. Koos leiame ehk ka vastuseid!

Kiires linnatempos pakub just loodus meile olulise pausi – hetke iseendale. Olgu selleks varju pakkuv puiestee, linnulaulust rõkkav hekk kõnnitee ääres või asfaldi vahelt välja turritav võilill. Elu märkamine on kunst omaette. Veel suurem meistriteos on elu hoidmine ja kandmine tehiskeskkonnas. 

Linnaelu toimimiseks oleme maha võtnud puid, kaotanud terveid rohealasid ja katnud suure osa maapinnast asfaldiga. Senised toimimisviisid on hakanud välja näitama oma puudusi – meie tervis linnas ei ole enam endine.

Lähemalt uurides hakkame märkama seoseid ja mõistame aina paremini, kuidas linn ja loodus on seotud, kuidas ainuke viis on eksisteerida üheskoos. Linn on võimalus, mitte võimatus – pelgupaik looduse rikkusele.

Näitusele andis hoogu Euroopa roheline pealinn Tallinn.

Euroopa rohelise pealinna logo

Meelerahu rada linnalooduses

Juba praegu on võimalik linnaloodust avastada meelerahu raja audiogiidi abil. Audiogiid koosneb 15 klipist, mis viivad sind loodust märkama erinevatesse Tallinna linnaosadesse Vanalinnast Haaberstini ja Rahumäelt Lasnamäeni. 

Loe ja kuula täpsemalt Meelerahu raja lehelt >>>

 

 

Asukoht kaardil

  • Aadress:

Lai 29a, Tallinn