Loodusmuuseum Matsalu Loodusfilmide Festivalil

Hind: 0 €

-

10:00 - 18:00

Matsalu loodusfilmide festival on sündmus, mis loodusinimestele tutvustamist ei vaja. Juba 20. korda toimuv üritus on kasvanud kohaks, kus kohtuvad kõik, kes loodusest hoolivad. 

Sel aastal on festivalil esindatud ka Eesti Loodusmuuseum ning toimub nii mõndagi põnevat. 

Fotonäitus „Nahkhiireuurija (t)ööelu“ kogu festivali vältel Lihula raamatukogus

Fotonäitus kannab meid nahkhiireuurija töö- ja ööelu eredamatesse hetkedesse. Just selle näituse tarbeks seitsme aasta jooksul nahkhiirte pildistamine on fotograafidelt nõudnud osavust ja kannatlikkust, aga ka kiiresti reageerimist. Kuna iga looma on oluline pildistamisel võimalikult vähe häirida, peab hästi tundma tema käitumist – näiteks seda, kuidas ta reageerib pimedas sähvatavale valgusele või hoopis hingeaurule. 

Fotograafid: Lennart Lennuk ja Rauno Kalda

 

N 22.09 Keskkonnateadlikkuse ja looduskaitse teemalised arutelud Kõmsi rahvamajas

Loodusrikas Eesti ja Matsalu loodusfilmide festival kutsuvad arutlema keskkonnateadlikkuse ja looduskaitse teemadel. Koguneme Pärnumaal Kõmsi rahvamajas, et vaadata, kas ja kuidas toetavad ja mõjutavad erinevad keskkonnateadlikkuse algatused looduskaitsesõnumeid. Oma kogemust jagavad algatuste eestvedajad. Päeva modereerib Kristo Elias.

Meie muuseum on esindatud kahe ettekandega. 

  • 15:45 Eesti uue Loodusmuuseumi roll muutuvas (muuseumi)maailmas. Evelin Pääsukene, ekspositsiooni projektijuht
  • 16:05 Looduskogude kasutamise võimalused loodushariduses: ligipääsetavus nii füüsilisel kui ka digitaalsel tasandil. Lennart Lennuk, Loodusmuuseumi kogude osakonna juhataja

 

R 23.09 Öökulli Akadeemia podcasti avalik salvestus Lihula mõisas 13.30

Öökulli akadeemia podcastid pakuvad kuulamiseks mõnusaid vestlusi erinevatel loodusteemadel, võttes arutluste keskmesse nii päevakajalised kui igipõlised teemad.

Sel korral räägime kliimamuutustest, kliimapoliitikast ja rohepöördest. Vestlevad Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Rein Vaikmäe, Eesti Loodusmuuseumi geoloogia kuraator Karin Truuver ja zooloogia kuraator Joosep Sarapuu. 

Kõik kohalviibijad saavad samuti sõna sekka öelda. 

 

Asukoht kaardil

  • Aadress:

Kõik sündmused leiavad aset Mastalu Loodusfilmide Festivali raames erinevates asukohtades.