Lisaks näitustele

Näitustele annavad palju juurde ka erinevad lisavõimalused, mida muuseumise pakume. Rohkem infot näitustel välja pandud liikide ja koosluste kohta saab kuulata audiogiidist. Liitreaalsuse abil aga võimalik mõned eksponaadid lausa ellu äratada. Ja kui tahad, võid virtuaalreaalsuse abil 100% mõnda teise keskkonda sukelduda. Oma nutiseadmega on kõigil lastel ja lapsemeelsetel võimalik mängida põnevat nutimängu Missioon: loodus. 

Audiogiid

Et Loodusmuuseumi uudistamine veelgi sisukam ja põnevam oleks, kasuta julgelt meie veebipõhist audiogiidi! Audiogiidi saad kuulata oma isiklikus seadmes (näiteks telefonis, tahvelarvutis, sülearvutis) veebibrauserit kasutades - ühenda oma seade loodusmuuseumi avalikku wifi võrku LM_public ja asu kuulama! Audiogiid on saadaval eesti, vene, inglise keeles.
Audiogiidi on kõige mugavam kasutada kõrvaklappidega. Võta oma kõrvaklapid võimalusel kaasa!

Virtuaalreaalsuse kino

 

Väike tüdruk vaatab virtuaalreaalsusprillidega filmiEritellimusel on võimalus asuda virtuaalreaalsetele seiklustele, kus saab sukelduda ürgmere põhja ja kohtuda sadu miljoneid aastaid tagasi elanud ürgelukatega, kahaneda rakutasandile ja uurida viljastumisprotsessi või koos nahkhiirega üle sügisese maastiku toitumisretkele lennata! 

Praktiline info

 • Virtuaalreaalsuse filmiseansid toimuvad eelneva broneerimise alusel muuseumi lahtiolekuaegadel. Kui soovid filmi vaadata muul ajal, siis uuri võimalusi @email või 6411739.
 • Ühe filmi pikkus on umbes 5-8 minutit.
 • Filme saab vaadata nii eesti, vene kui inglise keeles.
 • Filmi vaadatakse spetsiaalse peakomplektiga ning korraga saavad filmi vaadata kuni 10 inimest. Kui soovite filmi vaadata kindlal kellajaajal või suurema seltskonnaga (alates 5 inimest), soovitame saadavust kontrollida ja oma tulekust teada anda telefonil 6411739.
 • Virtuaalreaalsuse filmi vaatamine ei ole soovitatav alla 5-aastastele lastele.

"Hirmus armas nahkhiir"

Ajutise näituse "Hirmus armas nahkhiir" juurde loodud virtuaalreaalsuse filmis saad lennata koos nahkhiirega üle sügisese maastiku toitumisretkele ning seejärel end talveunne sättida. 

"Müstiline ürgmeri"

Mis tunne oleks sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse merepõhja ning kogeda sealset elu? Kas tahaksid kohtuda nii tarmukate trilobiitide kui hiiglaslike merikiskjate, meriskorpionite ning nautiloididega? Filmis "Müstiline ürgmeri" näed, milliseid vahemaid on mandrid, sh Eesti ala, triivinud miljonite aastate jooksul, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi peale Maa ajaloo kõige pikemat jääaega ning milline ajaperioodil, mil maailma valitsesid hiidroomajad.

"Uue elu algus"

Kuidas seletada keerukaid arengubioloogilisi küsimusi lihtsalt ja arusaadavalt? Virtuaalreaalsuse film "Uue elu algus" aitab mõista viljastumise keerulist protsessi ühe Lõuna-Eestis elava koprapaari näitel. Filmi keskmes on kopraisa seemnerakkude areng, teekond munarakuni, koprapoja viljastamine ja areng sünnini.

  Liitreaalsus

  Meie püsiekspositsioonist leiad kokku 9 liitreaalsuse elementi, mille saad oma nutitelefoni abiga ellu äratada. Otsi põrandalt QR-koode, skänni, jälgi telefoni juhiseid ja kohtu näost-näkku ürgelukate või tänapäevaste imeloomadega. 

   

  Missioon: loodus

  On aasta 2077 ja kuri Kapten Kõnts on hävitanud pea kogu planeedi looduse. Seda kõike selleks, et müüa kallist purgiõhku ja selle pealt tulu teenida. Nüüd vajavad tuleviku teadlased sinu abi, et taastada erinevaid looma- ja taimeliike ning päästa maailm!

  Eesti Loodusmuuseumil on valminud uus interaktiivne nutimäng, mida saab mängida meie muuseumis kohapeal. Mängimiseks pole vaja teha muud, kui laadida alla Useeum äpp ja tulla muuseumisse kohale. 

  Äpi saad alla laadida Google Play poest või AppStore'ist. Või skänni lihtsalt see ruutkood siin!

  QR-kood, mis viib Google Play poodi alla laadima Useeum äppi