Meelerahu rada

Kas inimene on osa loodusest või on loodus vaid osake inimesest? Linnu ootamatu rõkatus lähedalasuva puu okste vahelt, läbi halli pilvelaama murdnud päikesekiirte soojus, lehel askeldav lepatriinu või lumevaiba mõnus krudin talvises vaikuses äratavad hinges mõnusa rahutunde, kui me vaid oskame neid tavalisi looduse imesid tähele panna. Aga kust leiab aga linnainimene killukese loodust oma vaimse ja füüsilise tervise turgutamiseks?

See on lähemal, kui arvata oskad! Kutsume Sind Meelerahu rajale Tallinna linnas – tule märka koos meiega!
Allolevalt kaardilt leiad valiku Tallinna linna väga erinevatest looduslikest aladest, audiogiid on Sulle abiks argisaginast välja astumisel ja enda tunnetamisel looduse osana. Meelerahu rajal ei ole algust ega lõppu, võid selle läbida endale sobivas järjekorras. Mõned harjutused korduvad – nii saad neid teha erinevates looduslikes keskkondades.

Meelerahu rada on osa sügisel meie muuseumimajas avatavast ajutisest näitusest „Puudega linn“, kuhu oled oodatud alates 6. oktoobrist! Seniks mõnusat looduse avastamist!

MEELERAHURAJA AUDIOGIID
01 Loodusmuuseumi hoov
02 Raekoja plats
03 Schnelli park
04 Toompea müürid
05 Harku järve rand
06 Pikaliiva tänav
07 Kaelajärve maakitsus
08 Kalamaja park
09 Putukaväil
10 Rahumäe kalmistu
11 Sütiste mets
12 Männi park
13 Tondiraba park
14 Jaan Koorti 3 hoov
15 Paevälja
Аудио файл

Kui sulle pakuvad huvi looduse ja vaimse tervise seosed, siis soovitame sulle Yoshifumi Miyazaki raamatut "Shinrin-yoku. Jaapani tervistav ja lõõgastav metsakümblus".