меню

Meelerahu rada

Kas inimene on osa loodusest või on loodus vaid osake inimesest? Linnu ootamatu rõkatus lähedalasuva puu okste vahelt, läbi halli pilvelaama murdnud päikesekiirte soojus, lehel askeldav lepatriinu või lumevaiba mõnus krudin talvises vaikuses äratavad hinges mõnusa rahutunde, kui me vaid oskame neid tavalisi looduse imesid tähele panna. Aga kust leiab aga linnainimene killukese loodust oma vaimse ja füüsilise tervise turgutamiseks?

See on lähemal, kui arvata oskad! Kutsume Sind Meelerahu rajale Tallinna linnas – tule märka koos meiega!
Allolevalt kaardilt leiad valiku Tallinna linna väga erinevatest looduslikest aladest, audiogiid on Sulle abiks argisaginast välja astumisel ja enda tunnetamisel looduse osana. Meelerahu rajal ei ole algust ega lõppu, võid selle läbida endale sobivas järjekorras. Mõned harjutused korduvad – nii saad neid teha erinevates looduslikes keskkondades.

Meelerahu rada on osa meie muuseumimajas 2023. aasta sügisel avatud ajutisest näitusest „Puudega linn“. Mõnusat looduse avastamist! 

MEELERAHURAJA AUDIOGIID
01 Loodusmuuseumi hoov
Аудио файл
02 Raekoja plats
Аудио файл
03 Schnelli park
Аудио файл
04 Toompea müürid
Аудио файл
05 Harku järve rand
Аудио файл
06 Pikaliiva tänav 
Аудио файл
07 Kaelajärve maakitsus
Аудио файл
08 Kalamaja park
Аудио файл
09 Putukaväil
Аудио файл
10 Rahumäe kalmistu
Аудио файл
11 Sütiste mets
Аудио файл
12 Männi park
Аудио файл
13 Tondiraba park
Аудио файл
14 Jaan Koorti 3 hoov
Аудио файл
15 Paevälja
Аудио файл

 

Kui sulle pakuvad huvi looduse ja vaimse tervise seosed, siis soovitame sulle Yoshifumi Miyazaki raamatut "Shinrin-yoku. Jaapani tervistav ja lõõgastav metsakümblus".