Virtuaalreaalsuse kino

Eesti Loodusmuuseumis olles ära unusta astuda virtuaalreaalsetele seiklustele, kus saab sukelduda ürgmere põhja ja kohtuda sadu miljoneid aastaid tagasi elanud ürgelukatega, kahaneda rakutasandile ja uurida viljastumisprotsessi ning nahkhiirega koos üle sügisese maastiku toitumisretkele lennata! 

"Hirmus armas nahkhiir"

Näituse "Hirmus armas nahkhiir" juurde loodud virtuaalreaalsuse filmis saad lennata koos nahkhiirega üle sügisese maastiku toitumisretkele ning seejärel end talveunne sättida. 

"Müstiline ürgmeri"

Mis tunne oleks sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse merepõhja ning kogeda sealset elu? Kas tahaksid kohtuda nii tarmukate trilobiitide kui hiiglaslike merikiskjate, meriskorpionite ning nautiloididega? Filmis "Müstiline ürgmeri" näed, milliseid vahemaid on mandrid, sh Eesti ala, triivinud miljonite aastate jooksul, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi peale Maa ajaloo kõige pikemat jääaega ning milline ajaperioodil, mil maailma valitsesid hiidroomajad.

"Uue elu algus"

Kuidas seletada keerukaid arengubioloogilisi küsimusi lihtsalt ja arusaadavalt? Virtuaalreaalsuse film "Uue elu algus" aitab mõista viljastumise keerulist protsessi ühe Lõuna-Eestis elava koprapaari näitel. Filmi keskmes on kopraisa seemnerakkude areng, teekond munarakuni, koprapoja viljastamine ja areng sünnini.

Praktiline info:

  • Ühe filmi pikkus on umbes 5-8 minutit.
  • Filme saab vaadata nii eesti, vene kui inglise keeles.
  • Filmi vaadatakse spetsiaalse peakomplektiga ning korraga saavad filmi vaadata 10 inimest. Kui soovite filmi vaadata kindlal kellajaajal või suurema seltskonnaga (alates 5 inimest), soovitame saadavust kontrollida ja oma tulekust teada anda telefonil 6411739.
  • Virtuaalreaalsuse filmiseansid toimuvad kõigil muuseumi lahtiolekuaegadel, reeglina igal pool- ja täistunnil või nõudluse alusel vastavalt võimalusele.
  • 2 VR filmi vaatamine sisaldub muuseumipileti hinnas (täispilet 10€, sooduspilet 6€, perepilet 22€, 8-aastastele ja noorematele tasuta), lisanduvate vaatamiste hind on 2€ filmi kohta.
  • Virtuaalreaalsuse filmi vaatamine ei ole soovitatav alla 5-aastastele lastele.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!