Vanalinna päevad Eesti Loodusmuuseumis

31. mai 19:00 - 02. juuni-17:00

Tallinna Vanalinna Päevad toimuvad tänavu 30. maist 2. juunini ja on pühendatud 800 aasta möödumisele Tallinna esmamainimisest. Suurejoonelised pidustused jõuavavad mitmete erinevate tegevuste läbi ka loodusmuuseumisse.

31. mail kell 19 toimub loodusmuuseumi hoovis ühislaulmine.

1. juuni kell 11 toimub loodusmuuseumis koguperesündmus „Lõbus aardejaht“. Aare, mida tuleb otsida, on peidetud muuseumi sügavustesse ning selleni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes vastused leida. Kõigile osalejatele, kes lahendavad aardejahi müsteeriumi, on auhind!

1. juuni kell 13 ootame suuri ja väikeseid tutvuma metsloomade salapärane eluga ning osalema šokolaadi töötoas. Teeme lähemat tutvust meie metsades elavate loomade ja lindudega, saame teada, kes on Eesti suurim ja väikseim loom, kas metsloomad on inimesele ohtlikud ning mida loomad söövad. Teeme ka topistele pai. Šokolaadi töötoas valmistame üheskoos šokolaadist loomakese, mille iga laps saab koju kaasa võtta.

1. juunil kell 15.00-16:30 ootame kõiki ekskursioonile „Elurikkus linnas“. Tutvume lähemalt põneva ja mitmekesise linnaelustikuga, uurime linde ja kuulame linnulaulu ning vaatame, mis taimi linnas kohata võib. Saame teada, mis teeb linnalooduse eriliseks, mis loomi linna kolima meelitab ja kas tõesti linnalinnud laulavad valjemini kui maalinnud. Kogunemine loodusmuuseumi hoovis. Retkel saab osaleda muuseumipiletiga.

1. juunil kell 19 toimub loodusmuuseumi hoovis ühislaulmine.

2. juuni kell 11 toimub loodusmuuseumis koguperesündmus „Lõbus aardejaht“. Aare, mida tuleb otsida, on peidetud muuseumi sügavustesse ning selleni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes vastused leida. Kõigile osalejatele, kes lahendavad aardejahi müsteeriumi, on auhind!

2. juuni kell 13 ootame suuri ja väikeseid tutvuma metsloomade salapärane eluga ning osalema šokolaadi töötoas. Teeme lähemat tutvust meie metsades elavate loomade ja lindudega, saame teada, kes on Eesti suurim ja väikseim loom, kas metsloomad on inimesele ohtlikud ning mida loomad söövad. Teeme ka topistele pai. Šokolaadi töötoas valmistame üheskoos šokolaadist loomakese, mille iga laps saab koju kaasa võtta.

2. juunil kell 15 etendub loodusmuuseumi hoovis etendus „Jänes julgepüks“. Harry Gustavsoni Nukuteatri etendus põhineb D. Mamin-Sibirjaki muinasjutu „Muinasjutt vaprast jänesest“ ainetel. Etendus räägib loo jänestest, kes otsustavad ühel ilusal päeval: aitab värinast ja hirmust, aeg on saada vapraks ja julgeks! Kas neil õnnestub teha hundile tuul saba alla? Enne etendust astub lavale teater “Marionett” ja esitab oma marionettnukkudega ühe tantsunumbri. Nukuteatrite “maratoni” korraldab Rahvusvahelise Nukuteatrite Ühenduse UNIMA Eesti Keskus.

2. juunil kell 16 etendub loodusmuuseumi hoovis etendus „Tuli karu metsast välja“. Pärnu Nukuteatri laulumäng põhineb eesti muinasjutu ainetel. Lugu räägib isast ja tema lastest – kolmest tütrest ja pojast. Mängu tulevad veel kuri karu, suur kull ja kuri purikas. Kogu loo lahendus seisneb aga ainult kolmes kaunis sõnas… Millistes? Seda näete etendusel! Enne etendust astub lavale teater “Marionett” ja esitab oma marionettnukkudega ühe tantsunumbri. Nukuteatrite “maratoni” korraldab Rahvusvahelise Nukuteatrite Ühenduse UNIMA Eesti Keskus.

Lisainfot nii nende kui kõigi teiste sündmuste kohta leiad vanalinna päevade kodulehelt.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!