Perehommikud

Oktoobrist maini toimuvad muuseumis nädalavahetustel põnevad perehommikud ja/või töötoad, kus leiab tegevust nii väike kui ka suur loodushuviline. 

Loodusmuuseumi perehommikud toimuvad laupäeviti ja pühapäeviti kell 11 Eesti Loodusmuuseumis (Lai 29a). Igal nädalal uurime ühte põnevat teemat, mida käsitleme mõlemal nädalavahetuse päeval – vali kumb hommik sulle paremini sobib ja tule avastama! Perehommikul saab osaleda muuseumipiletiga.


 

PEREHOMMIKUTE AJAKAVA - veebruar 2019

2. ja 3. veebruar kell 11-12 "Kakud-salapärased öised linnud", juhendaja: Riina Põhjala

Veebruaris võib juba märgata varakevade märke. Ühed salapärased sulelised on need, kes sel ajal juba huikavad - kakud. Uurime, millised kakud Eestis elavad, kellele nad jahti peavad ja mida söövad. Kus on nende kodu ja millist häält teevad meie erinevad kakulised. “Öös” on salapära, tulge kuulama!

9. ja 10. veebruar kell 11-12 "Põnevad teaduskatsed: värvide imeline maailm", juhendaja: Meriliis Kotkas

Sukeldume värvide põnevasse maailma. Miks maailm näib värvilisena? Miks taevas on sinine? Kuidas tekib vikerkaar? Miks me pimedas värve ei näe? Teeme ka ise 3 teaduskatset värvidega: maalime piimale, teeme kommivikerkaart ja uurime, mis värvid ennast mustas vildikas peidavad.
Töötuba on mõeldud lastele alates 7. eluaastast, osalemine eelregistreerimisega.  

16. ja 17. veebruar kell 11-12 "Mida teeb ilm loomaga?", juhendaja: Katrin Klesment

Räägime sellest, kuidas aastaaegade vaheldumine mõjutab loomade kohastumist. Kas sama loom võib külmemas ja soojemas kliimas elades käituda erinevalt? Milline on kliima soojenemise mõju maailmas elavatele liikidele?

23. ja 24. veebruar kell 11-12 "Kust tuleb ilm?", juhendaja: sünoptik Ele Pedassaar

 Sünoptik ja tutvustab ilmanähtusi ja nende tekkimist. Võtame luubi alla küsimuse, kuidas tekivad aastaajad? Miks on suvel soe ja talvel külm? Kust üldse ilm tuleb ja kes teeb tegelikult ilma? Räägime ka meil kõige sagedamini esinevatest ilmastikunähtustest, ilmast erinevatel aastaaegadel ning sellest, kui halvaks võib ilm minna!

 

PEREHOMMIKUTE AJAKAVA - märts 2019

2. ja 3. märts kell 11-12 “Märka rähni, käes on märts!”, juhendaja Riina Põhjala

Juba märtsis võib metsas kuulda kellegi trummeldamist, heli, mis tuulevaiksel päeval kostub eriti kaugele ja selgelt. See on justkui kingitus, mis annab märku sellest, et kevad on siin. Meie peategelasteks sellel nädalavahetusel on rähnid. Kõneleme millised rähniliigid meil Eestis elavad ja kus neid kuulda võib. Kas nad trummeldavad ja häälitsevad kõik ühtemoodi? Kõneleme rähnide elust-olust ning kutsume kuulama ja märkama.

9. ja 10. märts kell 11-12 “Lõbus aardejaht”, juhendaja Meriliis Kotkas

Seekordne perehommik on eriti põnev, kuna hakkame jahtima aaret. Aare on peidetud muuseumi sügavustesse. Aardeni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes vastused leida. Kõigile osalejatele, kes lahendavad aardejahi müsteeriumi, on auhind. Tule osale kogu perega!

16. ja 17. märts kell 11-12 “Lindude ränne ja väike pilguheit soodes elavatele lindudele”, juhendaja Riina Põhjala või Meriliis Kotkas

Sel kevadkuu nädalavahetusel kõneleme lindude rändest, sest eks aeg on kätte jõudnud - tagasi saabuvad meie linnud, aga ka need liigid, kes meil vaid peatuvad. Sood on omapärased kooslused. Koosluse osad omakorda seal kasvavad ja elavad liigid. Sel nädalavahetusel jutustame linnuliikidest, kes pesitsevad soodes ning kes kusagile mujal elama ei kipugi. Uurime, kellel on pikk nokk, kes teeb oma pesa maha ja kellel on väga omapärane laul.

23. ja 24. märts kell 11-12 “Ohtlikud loodusjõud + teaduskatsed”, juhendaja Meriliis Kotkas

Seekordsel perehommikul võtame vaatluse alla loodusjõudud, mis kujundavad maailma. Miks vulkaanid purskavad ja maa väriseb? Kas ka Eesti aladel on kunagi olnud supervulkaan? Teeme juttu Pompei linna hävingust. Teeme ka mitmeid põnevaid teaduskatseid: valmistame omale laavalambi ja teeme vulkaani katset.

Siia perehommikule ootame lapsi alates 7. eluaastast, osalemine eelregistreerimisega.  

 

Lähiajal toimuvad üritused leiad alati esilehelt sündmuste kalendrist!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!