Tillukeste teadlaste linnalaager

18. august 10:00- 15:00

KOHAD ON TÄIS!

8. augustil toimub Tillukeste teadlaste linnalaager, kus leiavad põnevat uurimist-avastamist 5-7-aastased lapsed. Nõmme loodusmajas tutvume loodusmaja elavnurga loomadega, kehastume taimetarkadeks, õpime linnulaulu kuulama ja proovime putukate määramisel kätt.

Millal: 18. augustil kl 10.00-15.00
Kus: Nõmme Loodusmajas (Õie tn 14) 
Kellele: 5-7 aastastele lastele

Linnalaagri kava:

Kell 10.00-10.30 kogunemine, tutvumine loodusmaja ja selle kodukorraga ning gruppidesse jagunemine
Kell 10.30-11.15 alustavad 2 töötuba:

  • Esimene grupp tutvub loodusmaja elavnurga loomadega. Selgitame välja, kui kiired on hiidteod, kui kõva on kilpkonna kilp, mis tunne on hoida käes raagritsikat ja boamadu kaelas. Saame sõbraks väikeste närilistega ja ajame papagoidega veidi juttu.
  • Teise grupiga alustame taimetarkadeks muutumisea ning uurime erinevaid ilusaid ja ägedaid, väikeseid ja pirakaid taimi. Korraldame üheskoos metsarestorani, kus laseme hea maitsta toitudel-jookidel, mis tehtud põnevatest metsa-saadustest! See ei ole veel kõik! --- > meisterdame ka päris oma taimelava ja mängime eriti vahvat tolmeldajate mängu!

Kell 11.15–11.30 võtame kerge tervisliku näksi, et mõte oleks ikka virk ja kõhud ei lööks pilli

Kell 11.30–12.15 vahetavad grupid töötubasid

Kell 12.15-13.00 teeme kosutava lõunapausi (võimalusel aias)

Kell 13.00-15.00 õpime õues kuulama linnulaulu ning otsime putukaid ja püüame nad koos ära määrata. Korjame ise loomadele süüa ja toidame neid. Mängime pruun-harjasvöölase Nuhvikuga palli ja jalutame õues kilpkonni. Mängime lõbusaid õuemänge ja grillime vahukomme.

Korralduslik info:

  • Kaasa võtta: puhanud ja rõõmus tuju. Riided valida ilmastikule sobilikud, sest oleme ka õues. Palume kaasa võtta ka vahetusjalanõud toas olemiseks.
  • Osalustasu on 20 eurot (sisaldab materjale, programmi, lõunasööki ja snäkipausi).
  • Laagris osalemiseks või lisainfo saamiseks palume saata e-kiri aadressile kadi.maldur@loodusmuuseum.ee.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!