Laste sünnipäevad

Kui otsite erilist ja meeldejäävat paika lapse sünnipäeva korraldamiseks, on Loodusmuuseum õige valik. Programmi koostamisel oleme paindlikud – arvestame sünnipäevalapse ning külaliste vanuse, huvide ja soovidega.

Sünnipäevaprogrammid:

UUS! Ürgmere sünnipäev dinosaurustega

Sukeldu sünnipäeval müstilise ürgmere põnevasse maailma! Ürgmere sünnipäevapeol uurime üheskoos, millised tegelased elasid Eesti aladel mitmeid sadu miljoneid aastaid tagasi ning mõistatame, kuidas sai Eesti kunagi asuda ekvaatori lähedal. Lisaks tutvume erinevate kivististega ja otsime vastust küsimusele, milline vee elukas oli inimese ja kõikide maismaa loomade eellane. Tähelepanuta ei jää ka küsimus, kas Eesti aladel on kunagi elanud ka dinosaurused ning kui jah, siis millised nad välja nägid ning mida sõid. Muidugi ei puudu sünnipäevaprogrammist ka lõbusad ja harivad mängud ning tutvumine Loodusmuuseumi avastuste ruumi, metsasaali ja merede saaliga.

Sünnipäevapeo hind: 170€, iga lisa 30 minutit 40€, virtuaalreaalsuse kino vaatamine 25€
Kestvus: 2h

 

UUS! Magus ürgmere sünnipäev

Sukeldu sünnipäeval müstilise ürgmere põnevasse maailma! Ürgmere sünnipäevapeol uurime üheskoos, millised tegelased elasid Eesti aladel mitmeid sadu miljoneid aastaid tagasi ning mõistatame, kuidas sai Eesti kunagi asuda ekvaatori lähedal. Lisaks tutvume erinevate kivististega ja otsime vastust küsimusele, milline vee elukas oli inimese ja kõikide maismaa loomade eellane. Valmistame üheskoos ka šokolaadist trilobiite, mille iga laps saab koju kaasa. Muidugi ei puudu sünnipäevaprogrammist ka lõbusad ja harivad mängud ning tutvumine Loodusmuuseumi avastuste ruumi, metsasaali ja merede saaliga.

Sünnipäevapeo hind: 170€, iga lisa 30 minutit 40€, virtuaalreaalsuse kino vaatamine 25€
Kestvus: 2h

 

Väikeste teadlaste sünnipäev

Sünnipäeval avastame maailma mikroskoopidega, kus nähtamatu muutub nähtavaks. Seejärel avastame Eesti looduse metsas (muuseumi metsasaalis) koos Eesti väikeste metsaelanikega (õppematerjaliks väikeloomade topised) ning jõgedes ja järvedes (õppematerjaliks käsitsi valmistatud veeloomad). Järgnevalt saavad lapsed muuseumi Avastuste ruumis katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada, kuidas loomad võrreldes inimestega maailma tajuvad (multimeedia lahendused). Tegevuste osas võib soovi korral teha ka valiku, millele rohkem rõhku pöörata.

Sünnipäevapeo hind: 160€  , iga lisa 30 minutit 40€
Kestus: 2h

 

Metsalooma sünnipäev!

Sünnipäev rebase, hundi, karu või jänesega. Sünnipäeval avastab koos lastega Eesti loodust kostümeeritud metsloom. Pidu toimub muuseumi metsasaalis (aga piilume ka mujale) ning tutvume sealsete väikeste metsaelanikega (õppematerjaliks väikeloomade topised), samuti õpivad lapsed tundma Eesti jõgedes ja järvedes elavaid loomi (õppematerjaliks käsitööloomad). Seejärel kuulame, katsume, vaatame ja nuusutame koos metsloomaga muuseumi Avastuste ruumi maailma ning mängime muusika saatel põnevaid mänge.

Sünnipäevapeo hind: 160€ , iga lisa 30 minutit 40€
Kestvus: 
2h

 

UUS! Aardejahi sünnipäev

Lõbus, hariv ja mänguline sünnipäev, kus lapsed otsivad muuseumisügavustesse peidetud aaret. Aardeni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes üheskoos vastused leida. Kõik aardejahi müsteeriumi lahendajad saavad premeeritud auhinnaga. Lapsed tutvuvad aardejahi käigus Loodusmuuseumi avastuste ruumi, metsasaali, merede saali ja ürgmere näitusega. Sobib lastele vanuses 7-15. aastat.

Sünnipäevapeo hind: 170€, iga lisa 30 minutit 40€
Kestvus: 2h

 

UUS! Seiklus rabas

Sünnipäev värskes õhus mõnusa matka ja piknikuga! Seikluslik sünnipäev toimub 5000 aasta vanuses Pääsküla rabas Tallinnas. Matkame mööda laudrada, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega. Heidame ka pilgu kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa vaadet nautima ja peame piknikku. Muidugi ei puudu sünnipäeva programmist ka lõbusad mängud ning  matka lõpus saavad osalejad lüüa kommidega täidetud pinjatat.

Lisavõimalused:

 • Aardejaht – matka jooksul tuleb lastel lahendada erinevaid ülesandeid, mis lõpuks juhatavad aardeni.
 • Metshaldja / Metsamehe eri– sünnipäeva viib läbi kogenud matkajuht, kes tunneb loodust nagu oma viit sõrme ning räägib lastele erinevatest taimedest, sh põnevaid seiku loomade ja lindude elust.

Sobib lastele alates 7. eluaastast.

Asukoht: Pääsküla raba Tallinnas.
Sünnipäevapeo hind: 160€ (hind sisaldab pinjatat)
Kestvus: ca 3h
Osalejate arv: kuni 20 last

 

UUS! Nuti(kas) aardejaht linnalooduses 

Sünnipäevaprogrammi keskmes on lõbus ja hoogne aardejahil põhinev maastikumäng, kus lapsed saavad nutitelefoni äpi abil pargis iseseisvalt ringi liikuda ja lahendada vahvaid ülesandeid, mis vajavad ka natukene nuputamist. Aardeni juhatavad sünnipäevalisi mitmesugused huvitavad loodusteemalised küsimused ning kõik aarde jahtijad saavad premeeritud auhinnaga.

Mäng toimub väikestes gruppides nutitelefoni/tahvelarvuti abil (laste enda seadmetel). Sünnipäeva saab lõpetada mõnusa piknikuga.

Sobib lastele alates 7. eluaastast, mängu raskusaste vastavalt vanusele

Asukoht: Tornide väljaku ja Šnelli park, Kadrioru park või Glehni park (koha valib tellija)
Sünnipäevapeo hind: 160€
Kestvus: 2h
Osalejate arv: kuni 25 last

 

Magus sünnipäev koos imearmsate koertega 

Magus väikeste koerasõprade sünnipäev ja martsipanist koerte maalimine koos tervislikust toorainest valmistatud maitsva sünnipäevasöögiga. Programm sisaldab kuni 1h Loodusmuuseumi koera ABC programmi koos samojeedi koeraga ning kuni 2h martsipani töötuba ja söömist kohvikus Maiasmokk! 

Esimene pool sünnipäevast toimub Loodusmuuseumis: sünnipäeva erikülalisteks on samojeedi koer Sandy või Fjodor ning Eesti Kennelliidu atesteeritud koerte koolitaja Kati Ernits. Sünnipäevapeokülalised õpivad koeraga ohutul moel suhtlema, saavad teada, kuidas koer erineb inimesest, kuidas tuleb koera eest hoolitseda ning kuidas koeraga mängida. Lapsed saavad ise koertega põnevaid harjutusi ja tegevusi proovida. Koer saadab kenasti lapsed martsipani maalima.

Teine pool sünnipäevast toimub kohviku Maiasmokk hubastes ruumides. Magusal sünnipäeval saavad külalised ise maalida martsipanist koera. Nii saab ka iga külaline midagi magusat ja isetehtut endale kas mälestuseks või maiustamiseks. Peale meisterdamist kostitame külalisi maitsva sünnipäevalauaga. Toidud saate valida vastavalt enda eelistustele Maiasmoka kohviku sünnipäevamenüüst. Klassikaline sünnipäevalaud sisaldab suupisteid, soolast toitu, jooki ja torti. Lisaks saate tellida maitsvaid saiakesi-pirukaid, küpsiseid, kooke/torte ja teisi tooteid Maiasmoka kohviku menüüst. 
Klassikaline sünnipäevalaud: köögivilja valik dipikastmega, kartulisalat, morss, maitsevesi,  küpsised (kliendi valikul), martsipani-kohupiimatort vaarikatega (soovi korral kirjutame tordile sünnipäevalapse nime ja vanuse ning kaunistame tordi ka uhkete sünnipäevaküünaldega). Näidispaketi hind kümnele 121 € (suuremate ja väiksemate gruppide puhul on hind kokkuleppel). Hind sisaldab: martsipani maalimise töötuba (1h) ning sünnipäevalauda Maiasmoka kohvikus. Üritus kestab 2h.

Koeraprogramm on mõeldud lastele alates 5. eluaastast.

Sünnipäevapeo hind: 160€ (1h koeraprogramm Loodusmuuseumis) + martsipani maalimine ning sünnipäevalaud Maiasmoka kohvikus (2h, vt näidispaketti ülevalt, 135€ 10 lapsele)
Kestvus: ca 3h 
Osalejate arv: kuni 20 last
Maiasmoka kohvik on meeleldi valmis koostama toitlustuspaketti vastavalt sünnipäeva tellija soovidele! Sünnipäeva puhul on võimalus saada Maiasmoka menüüst kuni -10% allahindlust!. Vaata lähemalt Maiasmoka kohviku koduleheküljelt!

 

Väikeste koerasõprade sünnipäev

Sünnipäeva erikülalisteks on samojeedi koer Sandy või Fjodor ning Eesti Kennelliidu atesteeritud koerte koolitaja Kati Ernits. Sünnipäeval õpime koeraga ohutul moel suhtlema, saame teada, kuidas koer erineb inimesest, kuidas tuleb koera eest hoolitseda ning kuidas koeraga mängida. Saame ka ise koertega põnevaid harjutusi ja tegevusi proovida. Lisaks koertele õpime muuseumi väikeste metsloomade (topiste) abiga tundma Eesti metsaelu ning veemaailma (käsitööloomad). Avastuste ruumis saame katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada, kuidas loomad võrreldes inimestega maailma tajuvad. Koeraprogramm on mõeldud lastele alates 5. eluaastast. NB! Koerasõprade sünnipäevapakett ei pruugi sobida väga koerakartlikule sünnipäevalapsele.

Sünnipäevapeo hind: 190€, iga lisa 30 minutit 40€
Kestvus: 2h

 

Kõige Ägedam Sünnipäev

Kõige Ägedam sünnipäev on alati see, mis on täpselt enda soovi järgi korraldatud. Muuseumirahvas on paindlik ja püüab täita sünnipäevalapse erisoovid koostöös tellijaga. Mõtleme koos välja ainulaadse programmi, mis rõõmustab kõiki. Saame aidata organiseerimisega (nt toitlustus, laste teatrietendused, peo läbiviija kui ka ideedega). Tellija tasub teistele teenusepakkujatele arved ise.

Sünnipäevapeo hind: 120€ (sisaldab ruumirenti), iga järgnev tund 40€
Kestvus: 2h

 

UUS! Sukeldu sügavustesse: virtuaalreaalsuse seiklus ürgmere põhjas!

Tule sukeldu virtuaalreaalsuse filmis sadade miljonite aastate tagusesse ürgmere põhja! Spetsiaalse peakomplektiga vaadatavat ca 7 minuti pikkust filmi on võimalik tellida kõikide sünnipäevaprogrammide juurde. Filmi kohta saab lähemalt lugeda siit!

Hind: vastavalt kokkuleppele

 

Oluline info sünnipäeva tellijale

 • Soovituslik laste arv on kuni 20. Alla 6-aastaste laste puhul eeldame lapsevanema või täiskasvanud saatja järelevalvet sünnipäevapeo tellija poolt.
 • Toitlustuse ja serveerimise eest palume hoolt kanda tellijal (toidud, joogid, (ühekordsed) taldrikud). Muuseumis on kasutamiseks veekeetja, kohvikann, morsikannud, salatikausid, tordilabidad, noad, lillevaasid. Sünnipäeva korraldajal on olemas ligipääs kraanikausile.
 • Ettevalmistusi saab tulla tegema ja külalisi vastu võtma 15 minutit varem enne pidu. Peo koristuseks ja külaliste lahkumiseks on arvestatud samuti 15 minutit peale tellitud aega.
 • Parkimine on sünnipäeva tellijale muuseumi hoovis tasuta (1-2 parkimiskohta). 
 • Muuseumil on olemas esitlustehnika (dataprojektor, ekraan ja sülearvuti). Soovist tehnikat kasutada palume teada anda ürituse tellimisel.
 • Ilusa ilmaga saab kasutada sünnipäevapiknikuks muuseumi hoovi!

Lisainfo ja sünnipäeva tellimine: kadi.maldur[ät]loodusmuuseum.ee, tel 56358711

 

Tagasiside Loodusmuuseumi sünnipäevadele:

 • Täname peo eest! Mirjam oli täiesti vaimustuses mitu päeva ja ta oli saanud ka väga elulist infot, mida on väga vaja (nt, kuidas reageerida, kui koer ründab). Pole ammu oma Mirjamit nii vaimustuses näinud :) Aitäh!!!!
 • Annabel (10a): Mulle on koerad alati väga meeldinud. Pidasin oma sünnipäeva ka nii nagu mulle meeldis - koeraga! Kõik mu külalised olid ka väga rõõmsad.
 • Sünnipäeva täiskasvanud külalised: Meile väga meeldib, millised lapsed me sellelt peolt tagasi saime!Sünnipäevalapse vanem: Pidu oli, põnevust ja hasarti jagus. Väga ilus maja, liikuda sai piisavalt ja  oma teadmisi kontrollida või täiendada. Jääb üle ainult südamest tänada ja edaspidiseks Teile edu soovida.
 • Sünnipäevalapse vanem: Juhendaja tegeles kogu aja lastega. Väga põhjalik programm oli. Olen saanud ka kiitvat tagasisidet nii lastelt kui ka vanematelt. Sünnipäevalaps oli väga rahul :D
 • Sünnipäevalapse vanem korraldusest: Kõik oli väga lihtne. Vastused meilidele tulid ruttu ja kõik olid väga abivalmis ja vastutulelikud.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!