Tallinna ürgelukad, Ida-Virumaa tehismaastikud ja "Jurassic Park" - TÖFF Eesti Loodusmuuseumis

26.-29. september 13:00-21:00

Millised ürgelukad on peidus Tallinna vanalinna müürides, millise kauni või koleda jälje on jätnud viimased 100 aastat Ida-Virumaa maastikele ning millega panid „Jurassic Parki“ tegijad täiesti mööda? Teadlase Öö festival Eesti Loodusmuuseumis kutsub avastama!

26. september kell 13.00-15.00: Suurimad plahvatused Eesti ala geoloogilises ajaloos. Retkel Kakumäe poolsaare klindirannikul tutvume enam kui 500 miljoni aasta vanuste kivimitega ja vaatame, mida nad meile räägivad. Retk algab Landi tänava lõpust, 2 tunni jooksul läbime ca 4km (rada on mugavalt läbitav vaid jalgsi, lapsevankreid, jalgrattaid jms palume mitte kaasa võtta). Retkel osalemine loodusmuuseumi piletiga (täispilet 6€, sooduspilet 3€), mille saab soetada eelmüügist siit – kohapeal piletite müük vaid vabade kohtade olemasolul! Piletiga saab ühe nädala jooksul külastada ka Eesti Loodusmuuseumit, sh Teadlaste Öö festivali üritust 28. septembril.

27. september kell 13.00-15.00: Eesti ala läbi 500 miljoni aasta. Retkel Maarjamäele näeme, kuidas inimeste ajalugu põrkub Eesti ala geoloogilise ajalooga, tutvume enimlevinud kivististega ning vaatame, milline võis välja näha Eesti ala peale viimast jääaega. Retk algab Maarjamäe bussipeatuse juurest (suunaga Pirita poole), 2 tunni jooksul läbime ca 4km (rada on mugavalt läbitav vaid jalgsi, lapsevankreid, jalgrattaid jms palume mitte kaasa võtta). Retkel osalemine loodusmuuseumi piletiga (täispilet 6€, sooduspilet 3€), mille saab soetada eelmüügist siit – kohapeal piletite müük vaid vabade kohtade olemasolul! Piletiga saab ühe nädala jooksul külastada ka Eesti Loodusmuuseumit, sh Teadlaste Öö festivali üritust 28. septembril.

28. september kell 12.00-13.00: Fossiilne lõuna Tallinna vanalinnas. Me teame, et Tallinna vanalinn on vana, kuid kui vanad on kivid, millest see ehitatud on? Lühituur algab Eesti Loodusmuuseumi hoovist (Lai 29a). Retkel osalemine loodusmuuseumi piletiga (täispilet 6€, sooduspilet 3€), mille saab soetada eelmüügist siit – kohapeal piletite müük vaid vabade kohtade olemasolul! Piletiga saab ühe nädala jooksul külastada ka Eesti Loodusmuuseumit, sh Teadlaste Öö festivali üritust 28. septembril.

28. septembril on Eesti Loodusmuuseum avatud kell 10.00-22.00: kasuta viimast võimalust tutvuda sadade miljonite aastate taguse eluga näitusel „Müstiline ürgmeri“ ja kohtu ürgelukatega VR-filmis! Alates kell 18 on avatud teed-kohvi ja kergemat kõhutäit pakkuv pop-up kohvik. Sissepääs muuseumipiletiga, mille saab soetada kohapeal muuseumi kassast.

Kell 18.00-20.00: Mida peidab Eesti Loodusmuuseumi varakamber?Vaatame Eestist leitud kivistisi ja mineraale – mida peidavad endas loodusmuuseumi vanimad kogud? Astu sisse endale sobival ajal ja küsi sind huvitavaid küsimusi!

Kell 18.00-20.00: Millist infot leidub kivides ja kuidas selle kätte saab?Töötuba viib läbi hüdrogeoloog Joonas Pärn. Astu sisse endale sobival ajal ja küsi sind huvitavaid küsimusi!

Kell 18.30-19.30: Kuidas äratada väljasurnud taimed ja loomad ellu? Ekskursioon animaator Jaagup Metsalu eestvedamise BOP stuudiosse. Kogunemine kell 18.30 Narva mnt 7d (Foorumi keskuse taga). Osalemine loodusmuuseumi piletiga (täispilet 6€, sooduspilet 3€), mille saab soetada eelmüügist siit – kohapeal piletite müük vaid vabade kohtade olemasolul! Piletiga saab ühe nädala jooksul külastada ka Eesti Loodusmuuseumit, sh Teadlaste Öö festivali üritust 28. septembril.

Kell 20.00-22.00: Filmiõhtu teadlastega – „Jurassic Park“ – mis on õigesti ja mis on valesti? Kultusfilmi vaatavad ja kommenteerivad geoloogid Sander Olo ja Aivo Averin ning animaator Jaagup Metsalu.

Kell 22.15-23.00: Öine fossiilijaht Tallinna vanalinnas (taskulampidega). Otsime 500 miljonit aastat tagasi elanud ürgelukate elutegevuse jälgi. Lühituur algab Eesti Loodusmuuseumi hoovist (Lai 29a). Taskulambid tuleb osalejatel ise kaasa võtta!

29. september kell 9.00-21.00: Sada aastat tehismaastikke Eestis. Bussiretkel Ida-Virumaale vaatame üle „Eesti ainukese vulkaani“, uurime esimese põlevkivikaevanduse jälgi, käime tuhamägedel, külastame Kunda Tsemendimuuseumit ning seal avatud Laura Põllu näitust ja palju muud. Osalemiseks tuleb soetada 15€ pilet eelmüügist siit – kohtade arv on piiratud!Kogunemine Nunne tänava parklas kell 8.45, väljasõit kell 9.00. Tagasi Tallinnasse jõuame orienteeruvalt kell 21.00. Ida-Virumaa avastusretk toimub koostöös EV100 projektiga „Kunstnikud kogudes“.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!