Suvemuuseum - taimed ja elurikkus

22. juuli 12:00- 14:00

Nii nagu varasemalt, ootame ka sel aastal uudishimulikke 6-10-aastaseid loodusesõpru Eesti Loodusmuuseumi Suvemuuseumisse! Suvemuuseum toimub kord nädalas neljapäeviti ning igal kohtumisel uurime ühte põnevat teemat – kavas on palju avastamist lustakate tegevuste saatel!

Suvemuuseum toimub 1.-29. juulil neljapäeviti kell 12-14. Igal toimumiskorral on erinev teema ning kahe tunni sisse mahub mitmeid mängulisi tegevusi, mis käsitletavat teemat avavad.

Igal Suvemuuseumi toimumiskorral on osalejate arv piiratud – kindlusta endale koht eelmüügist ostetud piletiga (eelmüük lõppeb toimumise päeval kell 10)! Kohapeal, muuseumi kassast, vahetult enne Suvemuuseumi toimumist, saab pileti osta vaid vabade kohtade olemasolul.

Suvemuuseumi pileti hind on 3€ (piletiga saab lisaks Suvemuuseumis osalemisele külastada ka kõiki loodusmuuseumi näituseid). NB! Saatjad, kes soovivad lapsega koos Suvemuuseumisse tulla, peavad soetama muuseumipileti (sooduspilet 3€, täispilet 7€).

Suvemuuseum toimub Eesti Loodusmuuseumis, Tallinna vanalinnas (Lai 29a).

2021 Suvemuuseumi teemad:

1. juuli - imelised linnud

Suvemuuseumi esimesel kohtumisel otsime muuseumi saalidest üles linnud, keda tunneme ja teeme tutvust ka nendega, kes seni tundmatud on olnud. Vaatleme üheskoos ka erinevaid linnupesasid ja -mune, sulgi ja linnupoegi. Kuulame linnulaulu, joonistame ja meistedame ning mängime erinevad sõna-, mõtte- ja jooksumänge nii toas kui õues.

8. juuli - Läänemere saladused

Juulikuu teisel kohtumisel uurime lähemalt meie armsat kodumerd - Läänemerd. Mis teeb selle eriliseks ja oluliseks? Vaatame üheskoos Läänemere elamusnäitust “Tuur Maria unenägu”, mis avab meile ukse Läänemere minevikku, olevikku ja tulevikku, ja arutame, mida igaüks meist saab Läänemere heaks ära teha. Lisaks eraldame näopesugeelist mikroplasti, uurime seda mikroskoobi all ja püüame kala!

15. juuli - looduse kokakool

15. juulil maitseme, mida põnevat on loodusel väljaspool koduaeda meile süüa ja juua pakkuda. Õpime tundma söödavaid ja mürgiseid marju ning uurime, mida loomad söövad ja kas ka meie seda kõike samal moel süüa saame. Lisaks paneme käed külge ja teeme magusaid šokolaadikujusid! 

22. juuli - taimed ja elurikkus

22. juuli Suvemuuseumi fookuses on taimed ja elurikkus. Vaatame muuseumi hoovis, miks on kasulik, et koduhoovis kasvaks palju erinevaid taimi ja arutame, millist rolli need putukate ja loomade jaoks mängivad. Lisaks uurime, kuidas tuleb taimede eest hoolt kanda, ja meisterdame seemnepomme.

29. juuli - putukate maailm 

Selle suve viimases Suvemuuseumis on luubi all putukad. Putukaid on maailmas väga palju, kuid ometi osasid neist me üldse ei märka. Putukatega parema tutvuse tegemiseks pistame näpud mulda, piilume mikroskoopi ja uurime putukaid väga lähedalt. Proovime ka ise putuka elu elada ja läheme õue putukat mängima!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!