Suvemuuseum 2019

Nii nagu varasemalt, ootame ka sel aastal uudishimulikke 5-10-aastaseid loodusesõpru Suvemuuseumisse. Suvemuuseum toimub kord nädalas neljapäeviti ning sel aastal uurime igal kokkusaamisel lähemalt ühe teadlase tööd ja uurimisvaldkonda – kavas on palju põnevat avastamist lustakate tegevuste saatel!

Suvemuuseum toimub 27. juunist 22. augustini neljapäeviti kell 12-14. Igal toimumiskorral on erinev teema ning kahe tunni sisse mahub mitmeid mängulisi tegevusi, mis käsitletavat teemat avavad.

Igal Suvemuuseumi toimumiskorral on osalejate arv piiratud – kindlusta endale koht ostes pilet eelmüügist! Kohapeal, muuseumi kassast, vahetult enne Suvemuuseumi toimumist, saab pileti osta vaid vabade kohtade olemasolul. Suvemuuseumi pileti hind on 3€ (piletiga saab lisaks Suvemuuseumis osalemisele külastada ka kõiki loodusmuuseumi näituseid). NB! Saatjad, kes soovivad lapsega koos Suvemuuseumisse tulla, peavad soetama muuseumipileti (sooduspilet 3€, täispilet 6€).

Suvemuuseum toimub Eesti Loodusmuuseumis, Tallinna vanalinnas (Lai 29a).

SUVEMUUSEUM 2019:

27.06. Entomoloogid. Suvemuuseumi esimesel kokkusaamisel tutvume entomoloogide tööga ehk uurime putukate salapärast elu ja vaatame mõnda neist mikroskoobiga. Lisaks lahendame ülesandeid, mängime mänge ja värvime omale ühe putuka pildi.

04.07. Paleontoloogid. Kes on paleontoloogid? Just nende tööd uurimegi juuli esimeses Suvemuuseumis. Räägime saurustest ja arutame millal, kus ja kuidas nad elasid ning miks nad välja surid. Vaatame ka erinevaid kivistisi ning äratame mõned seal peidus olevad loomad ellu! Lisaks voldime, kleebime, värvime ja lahendame ülesandeid.

11.07. Malakoloogid. Sel korral avastame Suvemuuseumis limuste tohutut mitmekesisust Eestis ja mujal maailmas, pisikestest maasikasööjatest ookeanipõhjas elavate suurte röövelukateni. Mõõdame ka tiguposti kiirust ning julgemad saavad teo käe peale jalutama lasta. Terast pilku nõudvas mängus otsime aga ammu elanud limuste kivistisi.

18.07. Geoloogid. Geoloogide töö üheks lahutamatuks osaks on välitööd, kus kogutakse materjali, mida saab ülejäänud aasta jooksul uurida ja puurida. Sel korral räägime Suvemuuseumis, millised näevad välja geoloogide välitööd: uurime varustust, seadmeid, töövõtteid ja viime muuseumi hoovis läbi mini-välitööd.

25.07. Keemikud. Juulikuu viimases Suvemuuseumis piilume keemia huvitavasse maailma. Teeme laboris teaduskatseid, vaatame, kuidas ained omavahel reageerivad ning valmistame üheskoos lima, kiirjäätist ja muud põnevat!

01.08. Herpetoloogid. Augusti esimeses Suvemuuseumis uurime, millise teaduse tegijad peituvad selle keeruka nime taga. Õpime läbi mängu, meisterduste ja konna-mulaažide tundma Eestis elavaid konnasid ja nende elu, et neid paremini mõista. Lisaks räägime natuke ka madudest ja sisalikest.

08.08. Zooloogid. Sel korral tutvume Suvemuuseumis meie metsades elavate loomadega ning arutame, mida teevad loomad erinevatel aastaaegadel. Nii nagu zooloogidki, uurime, kus ning milliste loomade tegevusjälgi võime looduses sagedamini kohta. Lisaks teeme tutvust selle aasta loomaga ning vaatame loomade topiseid ja sarvi.

15.08. Botaanikud. Sel korral sukeldume Suvemuuseumis botaanikutena taimede rikkalikku maailma: uurime söödavaid ja mittesöödavaid ning mürgiseid taimi ja marju, räägime ravimtaimedest, teraviljadest, aedviljadest ning puu- ja juurviljadest. Selle saatel ka joonistame, värvime, kleebime ja voldime.

22.08. Ornitoloogid. Suve viimases Suvemuuseumis räägime lindude elust erinevatel aastaaegadel. Vaatame erinevaid sulgi, pesasid ja mune, katsume lindude topiseid ja luid. Lisaks räägime lähemalt ka aasta linnust ning mängime erinevaid mänge.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!