Suvelaager "Kaheksa ühe hoobiga"

12.06.2018 10:00 - 15.06.2018 16:00

1.-3. klassi õpilastele suunatud suvelaager „Kaheksa ühe hoobiga“ toimub 12.-15. juunil. Neli päeva kestva laagri jooksul saavad osalejad uurida ja avastada eriilmelisi teemasid kaheksas Tallinna vanalinnas asuvas muuseumis ja keskuses.

„Kaheksa ühe hoobiga“ suvelaagri teemade ring on lai, ulatudes teatrimaailmast keskaegse kauplemiseni ning detektiivilugudest kaasaegsete muumiateni. Loodusmuuseumis saavad laagrilised minna ajarännakule poole miljardi aasta tagusesse aega ning uurida ürgseid loomi ja taimi. Lisaks saab igaüks meisterdada ühe šokolaadist ürgeluka.

Praktiline info:

 • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
 • Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
 • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
 • Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
 • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
 • Hind: Neli päeva kestva laagri hind on 70€, soodushind ühe pere lastele 65€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Registreeri laagrisse siin!

Tegevused muuseumides:

 • Teatri- ja Muusikamuuseumis mängime teatrimänge, proovime erinevaid kostüüme ja meisterdame.
 • Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks saab ka natuke närvikõdi!
 • Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks, meisterdame salaraamatu ja loeme detektiivilugusid.
 • Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame ühe šokolaadist fossiili.
 • Tarbekunsti- ja disainimuuseumis avastame tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma ning kehastume ise kunstnikeks.
 • NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.
 • Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende.
 • Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu Kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja suhkru põneva maailmaga! Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

Lisainfo: 
Maria Maasik, maria@tervishoiumuuseum.ee, tel: 641 1730

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!