Öökulli akadeemia podcast

Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemia podcastid pakuvad kuulamiseks mõnusaid vestlusi erinevatel loodusteemadel, võttes arutluste keskmesse nii päevakajalised kui igipõlised teemad.

#9 2021. aasta loom on rott. Tegelikult on aasta loomaks kahte liiki rotte – kodurott ja rändrott. Seekordses podcasti osast tulebki juttu nende käekäigust, levikust ja erinevustest. Lisaks räägime teistest närilistest ja saame teada, mis teeb ühest närilisest üldse närilise. Loomulikult heidame valgust ka rotiaasta eredaimale leiule, rotikuningale. Saates vestlevad Andrei Miljutin, Uudo Timm, Lennart Lennuk ja Joosep Sarapuu.

 

 

#8 Sel korral räägime, kuidas loodust on kujutatud fotograafias, dokumentaalis ja mängufilmis. Milliseid võimalusi ja piire seab kaamera filmitegijale ja fotograafile? Kuidas võiks loodust kujutada uusi tehnoloogiaid kasutusele võttes? Vestlevad Lennart Lennuk, Lauri Laanisto ja Jürgen Volmer.

 

#7 Kas teadsid, et Eestis on pindalaühiku kohta kõige rohkem meteoriidikraatreid maailmas? Miks neid nii palju on? Kas me peaksime muretsema, et mõni langev täht lõpetab jälle Eestimaa mullas? Või on meie kosmiliste külaliste kvoot juba täis? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastab Tartu Ülikooli geoloog Jüri Plado.

#6 Seekordses episoodis vaatame tagasi juunis toimunud loodusvaatluste maratonile Paljasaare poolsaarel: vaatleme sealseid taimi, tõmbame kahvaga välja mereelustikku, kuulame kummalist ja ilusat linnulaulu ning teeme kiire põike paiga geoloogiasse ja ööellu. 

#5 Öökulli akadeemia viiendas osas vestlevad Karin Truuver ja Sander Olo Tartu Ülikooli funktsionaalse genoomika teadur Erik Abneriga viirustest – viiruste evolutsioonist ning nendega kaasnevast kasust ja kahjust.

#4 Podcasti neljandas osas lähme tagasi sooja augustiöösse ja räägime ööliblikate bioloogiast, mitmekesisusest ja kogumise olulisusest, seiklustest mägises Kesk-Aasias ja ohte täis troopikas. Loodusmuuseumi entomoloogi Aare Lindtiga vaatlevad ööliblikaid Sander Olo ja Lennart Lennuk. 

#3 Öökulli akadeemia kolmandas osas vestlevad Sander Olo ja Asta Tuusti bioloog Aveliina Helmiga muru niitmisest – kuidas targalt niites olla rohujuuretasandi looduskaitsja.

#2 Öökulli akadeemia podcasti teises osas vestlevad Sander Olo ja Lennart Lennuk linnuökoloog Marko Mägiga olukorrast linnuriigis: laulust, rändest, evolutsioonist, raierahust ja paljust muust.

#1 Öökulli akadeemia podcasti esimeses osas vestlevad Lennart Lennuk ja nahkhiireuurija Oliver Kalda nahkhiirtest ja viirustest

Kuula Öökulli akadeemia podcaste siinsamas meie kodulehel, Apple Podcastsist, Spotifyst või Google Podcastsist!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!