Püsinäitus

Eesti Loodusmuuseumi külastamiseks tasub varuda aega, sest sisukat vaatamist-uurimist jagub kolmele korrusele!

Et uudistamine veelgi sisukam ja põnevam oleks, kasuta julgelt meie veebipõhist audiogiidi! Audiogiidi saad kuulata oma isiklikus internetiühendusega seadmes (näiteks telefonis, tahvelarvutis, sülearvutis) veebibrauserit kasutades (midagi selleks alla laadima ei pea). Audiogiid on saadaval eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Loodusmuuseumi esimesel korrusel asuvad näitusesaalid, kus saab tutvuda ajutiste väljapanekutega. Olgu teemaks elusad ämblikud, söögi- ja mürgiseened või mineraalid, alati pakuvad need uusi teadmisi ja inspiratsiooni. Hetkel külastamiseks avatud näitustega saab tutvuda meie kodulehel siin.

Teisel korrusel asub mere ja jõgede saal, mis avab ukse põnevasse veemaailma. Siin saab kohtuda meie kodumere – Läänemere – asukatega, uudistada eritüübilisi randu, jõgesid ja soid koos nende mitmekesise elustikuga. Siin püüab pilku tuur Maria - suurim Eestist püütud kala.

Teisel korrusel saab tutvuda ka Eesti geoloogiaga. Geoloogia saalis saad uurida Eesti ala geoloogilist ajalugu, mis ulatub koguni kuni 2000 miljoni aasta taha. Vaatamiseks ja katsumiseks on väljas erinevad mineraalid, kivimid ja maavarad ning siin kunagi elanud olendite kivistised.

Kolmandal korrusel asuvas metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. Metsasaalis jutustavad metsade valitsejad – puud – oma kasvamise lugu. Rikkalikud imetajate, lindude ja putukate väljapanekud võimaldavad huvilistel juurelda erinevate elusolendite hingeelu üle. 

Kolmandalt korruselt leiad ka avastute ruumi, kus saab katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada, kuidas loomad maailma tajuvad. Ruum tutvustab kujundlikult loomade meeli, seejuures on näitena kasutatud loomaliike, kelle üks või teine meel või meeleelund on eriti hästi arenenud või väga omapärane. Avastuste ruumi kohta leiad rohkem infot Loodusmuuseumi kodulehelt siit.

Kohtumiseni muuseumis!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!