Näitus "Võsad ja villemid"

Jüripäeval 23. aprillil 2019 tähistas Eesti rahvusloom hunt oma esimest sünnipäeva ning selle puhul avati Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis näitus "Võsad ja villemid“.


Foto: Tarmo Mikussaar

Pärast hundi Eesti rahvusloomaks valimist 2018. aasta aprillis tuli Tartu Harrastuskunstnike Stuudios arutlusele hundi maalimine. Rahvusloom hunt kõnetas kunstnike väga – miks mitte maalida hunti?

Hundil on eesti rahvakultuuris üle 500 nime. Üks nendest on võsavillem. Sellest tekkis mõte lahutada need kaks nime ja maalida nii „ võsad“ kui „villemid“.

Hundi teemaga alustati 2018. aasta suvel stuudio suvelaagris. Toimumiskohas oli võsa olemas, villemid tekitas iga kunstnik maalipildile omal moel. Juhendaja kunstnik Aime Asi juhendamisel said maalijad teemat lahendama erinevatel viisidel. Maalid tehti lõpuni sügisel.

Teema „villem“ haaras ja maaliti innukalt. Tulemuseks oli palju erinevaid hunte. Hunt seostus ka metsakutsuga ja nii näeb ta tihti piltidel kutsu moodi välja.


Fotod: Tarmo Mikussaar

Tartu Harrastuskunstnike Stuudio asutati aastal 1998. Stuudio tööst võtab osa 30 mitteprofessionaalset maalijat. Esindatud on väga erinevate elukutsetega inimesed: arstid, raamatupidajad, juhid, lasteaednikud, kondiitrid ja paljud teised. Töö stuudios on toimunud kunstnik Aime Asi juhendamisel kogu tegevusaja vältel.

Näitus „Võsad ja villemid“ oli Eesti Loodusmuuseumis avatud 10. juunini 2019.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!