Näitus "Supervõimekas nahkhiir"

29.09.-31.12.2020 oli Tallinnas Tammsaare pargis avatud näitus „Supervõimekas nahkhiir“. Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud näitus tutvustab tänavust aasta looma läbi tema erakordsete ja silmapaistvate võimete.

Nahkhiirte kohastumused maailma erinevates elupaikades hakkamasaamiseks on tähelepanuväärsed, nad suudavad kottpimedas vigurlennul navigeerida ja pelgalt kuulmise kaudu jahti pidada, päevade kaupa alaspäi rippumine või lennult tagajalgadega endale putuka suhu suunamine on nahkhiire jaoks käkitegu.

Näitus „Supervõimekas nahkhiir“ toob külastaja ette nahkhiirte kümme kõige silmapaistvamat kohastumist, sh näiteks kuude pikkuse paastumise ja tuhandete kilomeetrite pikkuse rände vaid loetud päevade jooksul. Näitusel saab teada aga ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad superhiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse „tekivad“.

"Supervõimekas nahkhiir" on Eesti Loodusmuuseumis avatud näituse “Hirmus armas nahkhiir” lendnäitus. Näitus jääb Tammsaare pargis avatuks 2020 aasta lõpuni. Näituste valmimist toetas Euroopa Liidu LIFE'i programm läbi projekti „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.

Näituse koostajad:
Kuraatorid
: Rauno Kalda, Oliver Kalda (Eestimaa Looduse Fond), Lennart Lennuk (Eesti Loodusmuuseum)
Meeskond: Madli Karjatse, Ulla Villem, Kätlyn Metsmaa (Eesti Loodusmuuseum), Lauri Klein (Eestimaa Looduse Fond), Helen Küppas (Motor)
Graafiline disain: Teele Strauss, Meelis Krošetskin (Motor)
Tootmine ja paigaldus: Digiprint
Tekstide toimetamine: Sigrid Ots (Keelevaatleja)
Tekstide tõlkimine: Luisa Tõlkebüroo, Anna Mar
Täname: Kadrioru Park, Tallinna Linnavalitsus

 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!