Näitus "100 aastat Eesti ilma(teenistust)"

5. veebruarist 21. aprillini 2019 oli Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud Keskkonnaagentuuri näitus "100 aastat Eesti ilma(teenistust)". Näitusele oli kokku kogutud põnevad pildid möödunud aja ilmavaatluste ja -ennustusseadmetest, väljakutest ja legendaarsematest meteoroloogidest, lisaks sai uudistada ka põnevamaid Eesti ilmarekordeid.


Foto: Raul Mee

Eesti ilm, selle jälgimine, analüüsimine ning saabuvatest temperatuuridest või ilmaohtudest teavitamine on sama vanad kui meie vabariik. Võib isegi öelda, et ilma üle nurisemine või sellest rääkimine kuulub iga inimese põhiõiguste juurde. Seepärast on oluline teada, millise sünni- ja arenguloo ilmateenistus tänaseni läbi on käinud.

Väärika 100. juubeli puhul on Keskkonnaagentuur plaaninud kogu aastat läbiva sündmuste sarja, mis Ilmateenistuse töid ja tegemisi avalikkusele lähemale toob. Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriisse välja pandud näitusele on välja otsitud unikaalsed fotod aastate tagant ning hetkeseisu kajastavad ja tulevikku vaatavad visandid -  meteoroloogid ja spetsialistid on teinud tõsist tööd, et luua olemasolevast materjalist sujuv ja ülevaatlik ajarada läbi sajandi.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!