Näitus „Müstiline ürgmeri“

20. jaanuarist 2017 on Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus „Müstiline ürgmeri“, mis kutsub Sind sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi.

Eesti on mereriik. Suure osa viimasest 600 miljonist aastast on Eesti ala olnud mõjutatud erinevate merede poolt ning seda ajalugu jutustavad sellest perioodist pärinevad settekivimid. Kas teadsid, et Baltika ürgmeri, mille keskmesse jäi ka Eesti ala, paiknes 600 miljonit aastat tagasi lõunapoolkeral? Ning et Eesti ala on katnud troopiline meri, kus elasid näiteks korallid ja meriliiliad?

Näitusesaali seintelt leiab fossiilide põhjal valminud videoinstallatsioonid, milles ärkavad ellu ürgsed mereasukad ning jutustavad nende elust, olust ja välimusest. Lisaks videoinstallatsioonidele leiab näituselt mitmemeetrised ürgsete mereelukate mudelid, mis näitavad, kui suureks kunagised veeasukad kasvada võisid. Nii näeb näitusesaalis näiteks 3 meetriseid nautiloide 2,5 meetrist meriskorpioni jt. Näitusel on väljas ka valik fossiile Loodusmuuseumi kogudest, sh käsijalgseid, koralle, tigusid, soontaimi, sammalloomi ja teisi põnevaid mereasukaid.


Fotod: Jüri Lõun

Müstilise ürgmerega paremaks tutvumiseks saab tellida ekskursioone ja haridusprogramme nii lasteaialastele, kooliõpilastele kui täiskasvanutele. Ekskursiooni broneerimiseks kirjuta muuseum[ät]loodusmuuseum.ee.

Lisaks ekskursioonidele saab tellida ka temaatilisi sünnipäevaprogramme, nii eesti kui vene keeles! Sünnipäevapeo broneerimiseks kirjuta e-postiaadressil kadi.maldur[ät]loodusmuuseum.ee või helista telefonil 56358711.

Näitus on Eesti Loodusmuuseumis avatud kuni 30.09.2018.

Vaata näituse kataloogi siit!

Näituse koostaja: Eesti Loodusmuuseum
Kuraatorid: Kairi Põldsaar ja Sander Olo
Abilised: Stella Skulatšjova, Nelly Orissaar
Animatsioonid ja kujundus: Jaagup Metsalu ja Erik Heinsalu (BOP Animation)
Kujundus: Jüri Lõun (Loovagentuur Pult)
Valgus: Eva Tallo (Light On)
Täname: Marina Maran, Andrei Miljutin, Ad Altum OÜ, Erik Lääne (RGB), Linex OÜ, RMK, Pixmill OÜ, Digitrükk OÜ, Priigus OÜ

Näituse valmimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!