Loodusvaatluste maraton Putukaväilal

14.06.2019 14:00 - 15.06.2019 01:00

Putukaväil on elurikas rohekoridor Põhja-Tallinnas, kus sumisevad mesilased ja kimalased. Arhitektid ja linnaplaneerijad plaanivad rohekoridorile rajada uue rattatee, mitmesuguste tegevusaladega avaliku ruumi ning elurikkust toetava haljastuse. Et piirkonna liigirikkust paremini tundma õppida, toimub 14.-15. juunil esimest korda Põhja-Tallinnas loodusvaatluste maraton - tule uuri oma kodukoha putuka- ja taimeliike!

  • Külasta Eesti Loodusmuuseumi vaatluspunkti - küsi loodusteadlastelt Põhja-Tallinna mitmekesise elustiku kohta!
  • Vaata välknäitust piirkonna liigirikkusest ning ala visioonist - ütle sõna sekka: mida näed sina seal tulevikus?
  • Osale ööliblikate vaatlusel ja põnevatel retkedel - tule uuri kohalikke linnu-, imetaja-, putuka-, taime, sambla- ja samblikuliikide!

Keda ootame osalema?

KÕIKI! Loodusvaatluste maratonil osalemiseks eelteadmisi tarvis ei ole, oodatud on kõik sõltumata vanusest, sest tegevusi jätkub nii lastele kui täiskasvanutele. Ka eelteadmised pole vajalikud, sest vaatlemine on jõukohane kõigile ning vaatluspunkti staabis on abiks loodusteadlased Eesti Loodusmuuseumist. 

Mis on loodusvaatluste maraton?
Tegemist on üle-Eestilise loodusvaatlusega, mille käigus panevad inimesed erinevatel vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad (v.a I kaitsekategooria liigid). Vaatluses märgitakse vaatlemise aeg, koht ja liik. Lisaks on hea, kui märgatud liigist on tehtud ka foto või video, mis aitab teadlastel täpset liiki määrata. Iga vaatleja saab ka premeeritud! Üle-Eestilise loodusvaatluste maratoni kohta saad lähemalt lugeda siit.

Miks osaleda loodusvaatluse maratonil?

  • Alustuseks kindlasti selle pärast, et see on lõbus viis vabas õhus aega veeta ning osaleda piirkonna elustiku uurimises! 
  • Lisaks on see aga ka hea võimalus piirkonna arenguvisioonis kaasarääkimiseks. Linnaplaneerijad on festivalil kohal ning tutvustavad aasta alguses toimunud Putukaväila ideekorje tulemusi ja uut kujunevat linnaruumi, milles oluline osa on liigirikkust toetaval haljastusel.
  • Ja kes meist ei tahaks arendada oma loodusvaatluse oskuseid ja omandada uusi teadmist, et olla teadlikum meid ümbritsevast loodusest!?

Mis kell ja kuhu tulla?
Putukaväila loodusfestival toimub 14. juunil 2019 Pelgulinna Selveri haljasalal, garaažide vahel ja on kõigile TASUTA!

  • kell 14.00 avame Putukaväila näituse ja anname avapaugu vaatlustele
  • kell 14.00-22.00 on festivali ala avatud ja kohapeal on loodusteadlased, kes vaatlusi juhendavad
  • kell 18.00-20.00 toimuvad vaatlusretked: uurime kohalikke linnu-, imetaja-, putuka-, taime-, sambla- ja samblikuliike
  • kell 23.00-01.00 vaatame ööliblikaid

Kohtumiseni 14. juunil Putukaväilal!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!