Eesti Loodusmuuseumi ja Energia Avastuskeskuse linnalooduse laager

25.-26. august 09:45-15:30

Eesti loodusmuuseum ja Energia avastuskeskus ootavad kõiki uudishimulikke 8–12-aastaseid lapsi 25.–26. augustil 2020 linnalooduse laagrisse. Kahel laagripäeval uurime helisid, tutvume erinevate loomade tajude ja meeltega, mängime interaktiivset „lendavate“ teadussaavutuste mängu, avastame nahkhiirte salapärast maailma ja jalutame nende hirmus-armsate loomade radadel Kadriorus.

Linnalooduse laagrist saab osa võtta nii ühel kui kahel päeval. Ühe laagripäeva osalustasu on 25 eurot, kaks laagripäeva maksab 45 eurot. Osalustasu sisaldab sooja lõunasööki.

Linnalaager toimub kahes rühmas, üks rühm on eestikeelne ja teine venekeelne

Laagris osalemiseks või lisainfo saamiseks palume saata e-kiri aadressile kadi.maldur@loodusmuuseum.ee ja täpsustada, kas laps osaleks eesti- või venekeelses rühmas. Laagrikohtade arv on piiratud, seega soovitame koha tagamiseks varakult registreeruda!

Laagri kava (venekeelse rühma kava on mõlemal päeval vastupidine):

25. august

 • Kell 9.50 Kogunemine Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29).
 • Kell 10.00-12.30 Tutvumine. Tutvume rohkem ja vähem „lendavate„ teadussaavutustega interaktiivse avastusmängu vahendusel ning uurime, kuidas erinevate loomade tajud ja meeled töötavad. Avastusmäng lähtub BYOD (BringYourOwnDevice) põhimõttest ja osalemiseks vajavad lapsed paari peale üht isiklikku, töötavat ja täis akuga, nutiseadet, millega on võimalik kasutada wifit või mobiilset internetti. 
 • Kell 12.30-13.30 Lõunapaus restoranis Trofé (Lai 24).
 • Kell 13.30-15.30 Jätkame Eesti Loodusmuuseumis (Lai 29a). Vaatame näitust “Hirmus armas nahkhiir“ ning uurime lähemalt nahkhiirte salapärast öist elu. Saame teada, miks nad pea alaspidi ripuvad ja kas tõesti imevad nahkhiired verd. Lisaks vaatame, kuidas kalad, konnad ja sisalikud suudavad õhus liuelda, ning teeme lendava muna väljakutset.

26. august

 • Kell 10.00-12.30 Matk Kadriorus (täpse kohtumispaiga täpsustame enne laagri algust). Vaatame, kus nahkhiired elada võiks ning püüame leida nende elutegevuse jälgi. Lisaks tutvume Kadrioru piirkonna ajalooga ning piilume nurgatagustesse, kuhu igaüks naljalt ei satu.
 • Kell 12.30-13.30 Lõunapaus Vesivärava kohvikus (Vesivärava 42).
 • Kell 13.30-15.30 Jätkame Energia avastuskeskuses. Tutvume erinevate looduse ja inimese leiutatud lendlemise, liuglemise ja viskamise viisidega. Seejärel loome ise loodusest inspireeritud lennumasinaid ning testime nende lendamist.

Lisainfo:

 • Palume lubada lapsel kaasa võtta isiklik täis laetud akuga nutiseade, mis ühendub wifi-võrku.
 • Matkal tuleb riietuda vastavalt ilmale, soovituslikult kihiliselt. Palume kaasa võtta ka pudel vett.
 • Igal laagris osalejal peab kaasas olema roheline ühistranspordi kaart või muu sõiduõigust tõendav dokument.
 • Laste laagrisse toomine ja järgi tulemine: parkimine Energia avastuskeskuse (Põhja pst 29) peaukse ees on keelatud, lähim parkla asub Linnahalli Circle K tankla taga. Parkimine Eesti Loodusmuuseumi (Lai 24) ees on 15 minutit parkimiskellaga tasuta. Ühistranspordiga tulles on Energia Avastuskeskusele lähim Linnahalli peatus (trammiliinid 1 ja 2 ning bussid 3 ja 73), Eesti Loodusmuuseumile on lähimad peatused Linnahall, Põhja puiestee ja Balti jaam. 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!