Gümnaasium

UUS! Muuseum tuleb külla!

Muutuv Läänemeri

Tund toimub koolis! Alustame 2020. aasta alguses!
Hind: 150€ + kohalesõit
Tunni kestus: 45 + 45 minutit

Läänemere programmis õpivad lapsed läbi praktiliste tegevuste tundma Läänemere elustikku ja keskkonda. Õpilased saavad lähemalt tuttavaks Läänemeres elavate liikide, nende omavaheliste seoste ja mere õrna ökoloogilise tasakaaluga. Käsitletakse teemasid nagu võõrliigid, inimene ja meri, mikroplast, Läänemere areng, mikroelustik, soolsus ja Läänemere elustik. Tunni lõpus peetakse kokkuvõttev arutelu. 

Õppeprogrammi jooksul läbivad õpilased rühmades 90 minuti jooksul osa 8-st tegevuspunktist, mille keskmes on Läänemerega seotud ülesannete lahendamine.

Iseseisev grupiülesanne „Ajatelg“

Muuseumitund "Ajatelg" on 10.-12. klassi õpilastele mõeldud loominguline grupitöö, kus osalejad peavad etteantud vahendite abil looma mõõtkavas ajatelje. Osalejad peavad 4-liikmelistes rühmades leidma mooduse, kuidas paigutada ühele teljele sündmused, mis leidsid aset näiteks mõni miljon või mitu miljardit aastat tagasi. Ajateljele peab kokku kandma 10 etteantud sündmust Maa ja Eesti ala geoloogilisest ajaloost. Lisaks peab iga grupp leidma 10 sündmust loodusmuuseumi geoloogia püsiekspositsioonist ehk kokku peab ajateljele saama 20 sündmust. 
Muuseumitund kestab umbes 60 minutit. 

Interaktiivne maastikumäng pargis

Nutikas maastikumäng ühendab endas liikumise värskes õhus ja nuputamise. Lastel tuleb nutitelefoni äpi abil pargis lahendada ülesandeid ja vastata loodusteemalistele küsimustele. Küsimused ja ülesanded on maastikul paigutatud erinevatesse virtuaalsetesse punktidesse ning avanevad nutiseadmes. Küsimused on välja töötatud ainetevahelist lõimumist arvestades.

Mängu tutvustab ja viib läbi muuseumitöötaja. Mäng toimub Toompargis. Mängitakse väikestes gruppides (3-5 inimest) nutitelefoni või tahvelarvuti abil (laste enda seadmetel). Tund kestab 60 minutit. Peale mängu saavad lapsed tasuta külastada ka muuseumit.

Paleobioloogia ja -ökoloogia

Meie settekivimid on harukordselt kivististerikkad. Muuseumitunnis arutame, miks see nii on, ja uurime, mis üldse on kivistised ja kuidas nad tekivad. Räägime ka sellest, millised ürgelukad on Eesti alal laiunud ürgmeres elanud ning selgitame välja selle, kes-kus elas ja kes-keda sõi. Lisaks püüame tõmmata paralleele tänapäeva elustikuga.

Mikroskoobitund: taimsed ja loomsed rakud ning koed

Tunnis õpime ning tuletame meelde preparaatide valmistamist ja kasutame ka valmispreparaate. Nendelt uurime loomseid kudesid: lihas-, luu- ja sidekude. Kattekoe ja plastiidide vaatlemiseks valmistavad õpilased taimsest materjalist preparaadid ise. Tutvume ka algloomadega püsipreparaatidelt ja heinaleotisest. Töövahendid ja materjal muuseumi poolt, igale lapsele tööleht. Mikroskoope on 12, mis eeldab paaristööd.
Muuseumitund kestab 60 minutit.

 

PROGRAMMI HIND

  • 4,5€ õpilaselt (alates 01.07.2020 5€ õpilaselt);
  • kuni kaks saatjat tasuta;
  • muuseumitunniga koos broneeritav virtuaalreaalsuse filmi vaatamine 2€ õpilaselt;
  • kuni 25 õpilast.

Gruppidel palume eelnevalt registreeruda telefonil 641 1740 või e-posti teel tiiu.liimets[ät]loodusmuuseum.ee!

 

Enne muuseumitundi tulemist tutvu palun kindlasti ka meie kodukorraga!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!