Gümnaasium

Isad ja pojad

Muuseumitund tutvustab isade ja poegade ehk isaste ja järeltulijate vahelisi suhteid Eesti looduses. Täpsemalt käsitleme isaduse teemat ning räägime näiteks selles, mida saab järglane isalt kaasa vaimselt, füüsiliselt ja geneetiliselt ning kuidas see kõik toimub. Mida tähendab isaks olemine loomariigis? Ja kas üldse on alati selge, kes ja kuidas on isaks saanud? Arutame nii neid kui ka mitmeid teisi teemasid.  
Muuseumitund kestab umbes 45 min.

Iseseisev grupiülesanne „Ajatelg“

Muuseumitund "Ajatelg" on 10.-12. klassi õpilastele mõeldud loominguline grupitöö, kus osalejad peavad etteantud vahendite abil looma mõõtkavas ajatelje. Osalejad peavad 4-liikmelistes rühmades leidma mooduse, kuidas paigutada ühele teljele sündmused, mis leidsid aset näiteks mõni miljon või mitu miljardit aastat tagasi. Ajateljele peab kokku kandma 10 etteantud sündmust Maa ja Eesti ala geoloogilisest ajaloost. Lisaks peab iga grupp leidma 10 sündmust loodusmuuseumi geoloogia püsiekspositsioonist ehk kokku peab ajateljele saama 20 sündmust. 
Muuseumitund kestab umbes 60 minutit. 

Interaktiivne maastikumäng pargis

Nutikas maastikumäng ühendab endas liikumise värskes õhus ja nuputamise. Lastel tuleb nutitelefoni äpi abil pargis lahendada ülesandeid ja vastata loodusteemalistele küsimustele. Küsimused ja ülesanded on maastikul paigutatud erinevatesse virtuaalsetesse punktidesse ning avanevad nutiseadmes. Küsimused on välja töötatud ainetevahelist lõimumist arvestades.

Mängu tutvustab ja viib läbi muuseumitöötaja. Mäng toimub Toompargis. Mängitakse väikestes gruppides (3-5 inimest) nutitelefoni või tahvelarvuti abil (laste enda seadmetel). Tund kestab 60 minutit. Peale mängu saavad lapsed tasuta külastada ka muuseumit.

Paleobioloogia ja -ökoloogia

Meie settekivimid on harukordselt kivististerikkad. Muuseumitunnis arutame, miks see nii on, ja uurime, mis üldse on kivistised ja kuidas nad tekivad. Räägime ka sellest, millised ürgelukad on Eesti alal laiunud ürgmeres elanud ning selgitame välja selle, kes-kus elas ja kes-keda sõi. Lisaks püüame tõmmata paralleele tänapäeva elustikuga.

Mikroskoobitund: taimsed ja loomsed rakud ning koed

Tunnis õpime ning tuletame meelde preparaatide valmistamist ja kasutame ka valmispreparaate. Nendelt uurime loomseid kudesid: lihas-, luu- ja sidekude. Kattekoe ja plastiidide vaatlemiseks valmistavad õpilased taimsest materjalist preparaadid ise. Tutvume ka algloomadega püsipreparaatidelt ja heinaleotisest. Töövahendid ja materjal muuseumi poolt, igale lapsele tööleht. Mikroskoope on 12, mis eeldab paaristööd.
Muuseumitund kestab 60 minutit.

 

PROGRAMMI HIND

  • 4,5€ õpilaselt;
  • kuni kaks saatjat tasuta;
  • muuseumitunniga koos broneeritav virtuaalreaalsuse filmi vaatamine 2€ õpilaselt;
  • kuni 25 õpilast.

Gruppidel palume eelnevalt registreeruda telefonil 641 1740 või e-posti teel tiiu.liimets[ät]loodusmuuseum.ee!

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!