Fotonäitus „Eesti järvede mikrovetikad“

2016 aasta märtsi lõpust kuni augusti alguseni oli Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskuse töötaja ja doktorant Kairi Mailehe fotonäitus „Eesti järvede mikrovetikad“.

Näitusel sai näha Eesti järvedes leiduvate ning väga erinevatesse rühmadesse kuuluvate mikrovetikate omapärast ilu. Tutvuda sai näiteks Ida-Virumaalt Uljaste järvest pärit sini- ja rohevetikatega ning Viljandimaalt Mäeküla järvest pärit sini-, räni-, kold-, vagu-, vibur- ja ikkesvetikatega.

Trepigaleriis väljas olnud fotod on pildistatud Nikon Eclipse invertmikroskoobiga, mis on varustatud digitaalse kaameraga ning ühendatud arvutiga. Mikrovetikate jäädvustamisel kasutatud lahendus töötab selliselt, et pilt, mida näeb okulaarides, on nähtav ka arvuti ekraanil.

Pildistamisel on kasutatud NIS-Elements D tarkvara ja faas- ning Nomarsky interferentsi. Faaskontrast muudab rakud ja nende äärealad väga kontrastseks ning tänu sellele on mõnede liikide määramine kergem. Nomarsky interferents toob aga paremini esile raku struktuuri ja loob 3D kujutise.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!