Filateelianäitus ”Postmargid seenekorvis”

16. septembrist on Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud Samuel Golombi koostatud näitus „Postmargid seenekorvis“. Marginäitusel on väljas erinevad seeneteemalised filateeliaväljaanded 30 riigist: postmargid, plokid, väikepoognad, Esimese Päeva Ümbrikud (FDC), markeeritud ja markeerimata ümbrikud, eritembeldused ning postkaardid.

Eesti Post on marginäitusel esindatud margisarjaga “Eesti seened”, väljas on ka Ülle Marksi ja Jüri Kassi loodud seenemargid. Näitusel näeb ka väga väikeses kogused ilmunud MINU MARKe, mille idee autor oli koguja Kalev Türi.

Näituse koostaja Samuel Golomb on ERFS ESTONIA liige ja tegeleb postmarkide kogumisega alates aastast 1967. Ta on koostanud mitmeid filateeliaväljapanekuid, sh nt Helisevad postmargid, Eesti kirjanikud postmarkidel, Muusikapillid ja filateelia, Minu tähed Tooras, Postmargi kolmas elu, Filmikaadrid postmarkidel. Eelnevatel aastatel on Virumaa koguja eksponeerinud filateelianäitusi Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Kiviõlis, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Põltsamaal, Paides, Tapal ning Toilas.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!