Soome lahe (l)ainel

12. maist 31. augustini 2014 sai Loodusmuuseumi näitusesaalides tutvuda näitusega "Soome lahe (l)ainel", mis oli pühendatud rahvusvahelisele Soome lahe aastale.

Näitusel sai ülevaate Soome lahe keskkonnaseisundist minevikus ja tänapäeval, selle kultuuriloost ning elukeskkonnast. Muuseumi saalides välja pandud postrid tutvustasid Soome lahe unikaalsust ja haavatavust, sh võõrliike, eutrofeerumist ja meretransporti.

Hiiglaslik fotokollaaž andis aimu märkimisväärsetest saavutustest Soome lahe elu-olu parandamisel. Samuti sai ülevaate Soome lahe valgalast, merelindudest ja kaladest.
Mereelustikuga sai tutvuda nii selleks loodud mängude kaudu kui ka uurides kalamulaaže ja topiseid. Lisaks oli mikroskoopide abil võimalik süüvida mere mikromaailma.

Väikeses näitusesaalis võis tunda end nagu mere ääres - seal oli võimalik teada saada, kuidas on tekkinud ja randa jõudnud kõik see, mida võime mere äärest leida. Samuti sai kuulata vaheldumisi loodus- ja sadamahääli.
2014. aasta on keskkonnavaldkonnas pühendatud Soome lahele, et teha ühiseid jõupingutusi mereseisundi parandamiseks. Näitus valmis Eesti, Soome ja Venemaa keskkonnaorganisatsioonide koostöös.

Soome lahe aasta kohta leiab rohkem infot Soome lahe aasta kodulehelt. Rändnäitusel on olemas ka kodulehekülg, kus käsitletakse igat näituseteemat veelgi detailsemalt.

 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!