Minu loodusheli

Eesti Loodusmuuseumil koostöös Tartu Ülikooli Loodusmuuseumiga on valminud uus ülipõnev nutiseadme rakendus "Minu loodusheli".

"Minu loodusheli" võimaldab nutitelefoniga lindistada ja talletada loodushääli (linnud, imetajad, konnad, putukad jne) ning jagada neid teistega. Rakendusega tehtud vaatlused edastatakse üle-eestilisse elurikkuse andmebaasi ning need aitavad ka teadlastel hinnata Eesti elurikkust. Rakenduse kaudu saab ka kuulata teiste kasutajate helisalvestusi, võrrelda enda määrangut ning saada ka tagasisidet vaatluse kohta andmebaasi moderaatoritelt. "Minu loodusheli" on seotud PlutoF andmepilve ja töölauaga, mis annab kasutajatele tohutud võimalused oma vaatlusandmete toimetamiseks ja korrastamiseks.

"Minu loodusheli" rakendus on ainulaadne nii Eestis kui ka laias maailmas, kuna võimaldab teha helipõhiseid loodusvaatlusi ja anda vaatlustele ka teaduslikult korrektne vorm, olles samas väga lihtsalt kasutatav.

Rakendust tutvustati augusti lõpus ja septembri alguses toimunud õppeseminaritel kõikidele bioloogiaõpetajatele ning teistele loodushariduse spetsialistidele.

Rakendus on saadaval nii Android nutitelefonidele kui iPhone-le

Rakendus valmis programmi "Keskkonnahariduse arendamine Eesti Loodusmuuseumi kogude baasil" raames, mida rahastatakse inimressursi arendamise rakenduskava prioriteetse suuna “Elukestev õpe” meetmest “Keskkonnahariduse arendamine”.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!