59. seenenäitus

Seenenäituseaeg on jälle käes! Tänavu ootame söödavate ja mittesöödavate, tinglikult söödavate ja suisa mürgiste seentega tutvuma 11. kuni 26. septembril. Lisaks pöörasime sel aastal kõrgendatud tähelepanu nende seente poole, millel on ka teine praktiline otstarve lisaks söögiseeneks olemisele. Nii saame tuttavaks pässiku, tuletaela, teeseene, värviseente ja paljude muude põnevate isenditega.

Seenesügis on käes. Mõtted kipuvad liikuma seenesoustile ja -salatile või mõnele teisele ahvatlevale kõhutäiele. Silme ees terendavad purgid seenehoidistega. Ometi on rikkalikul, mitmeid kasutusvõimalusi pakkuval seeneriigil varuks palju enamat, kui vaid kulinaarsed naudingud. Sealjuures leidub seeni, kelle väljanägemine on kaugel tuttavlikust kübara ja jalaga tegelasest ning kes pakuvad ootamatut rakendust väga erinevates valdkondades. Tänavuse näituse fookuses ongi justnimelt need seened, kelle kanda on ka muid praktilisi ülesandeid kui söögiseeneks olemine.

Loomulikult on sel aastalgi platsis ka traditsiooniline seenetarkust jagav väljapanek. Näitust külastades saab õppida nii seente korjamise, määramise kui kasutamise kohta. Kes aga enda määramisoskust ka peale näituse külastamist täielikult ei usalda, on oodatud kahtlase seenega pöörduma näitusel kohal viibiva konsultandi poole. Ära unusta, et määramiseks peab kaasa toodud seen olema värske ja terve - kübarast jala aluseni! Levinumad „veaohtlikud“ liigid määrame hoo pealt, keerulisemate puhul süveneme vastuse otsimiseks arvukatesse raamatutesse meie riiulitel.

Kui sul on soov anda panus hoovi rajatud seenemaailma rikastamisesse, oled oodatud tooma oma seeneleiud meile ning esinduslikud kübarakandjad paneme näituselaudadele kõigile uudistamiseks välja.

Seenenäitus on avatud 11.-26. septembril 2021 iga päev kell 11-19, neljapäeviti 11-20. 

Näitust värskendatakse uute seentega ülepäeviti. Metsaskäimispäevad on paarisarvulised kuupäevad, mis tähendab, et värsket väljapanekut saab uudistada paaritutel kuupäevadel.

24. septembril ootame noori ja täiskasvanuid Teadlaste öö programmis osalema. Koos õpitakse ära tundma neid seeni, mida on turvaline metsast toiduks korjata. Rohkem infot ja piletid siit.

 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!