Öökulli akadeemia: Hülged Läänemeres – keskkonna peegel?

19.04.2018 18:00 - 19.04.2018 19:00

19. aprillil kell 18 ootame kõiki Eesti Loodusmuuseumisse Öökulli akadeemiasse, kus sel korral on külas Mart Jüssi ning teemaks hülged.

Sel korral räägime Öökulli akadeemias hüljeste kasulikkusest ja kahjulikkusest inimesele – räägime müütidest ja tegelikkusest. Küsime, kas inimestel on hüljeste hinge- ja igapäevaelust midagi õppida ning kuidas mõjutavad meie igapäevased harjumused elu Läänemeres.

Mart Jüssi on teinud hülgeuuringuid nii Läänemeres, Skandinaavias, Šotimaal kui ka Kaspias aastast 1989. Ta on hülgesõber ja –uurija, kes usub keskkonnateadlikkuse suurendamise võimalikkusesse hülgejutu vestmise kaudu – ka loodusõhtul kuuleme Mart Jüssi seiklusrohketest kohtumistest „karvakaladega“.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 6€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Väga hea võimalus ehtsad Läänemere merielukad ka ise oma silmaga üle kaeda on suvistel Prangli Reiside plaanilistel hülgevaatlusretkedel. Vaata lähemalt siit! Uudishimulike hüljeste ligimeelitamiseks kasutatakse klassikalist muusikat. Broneeri ainulaadne looduselamus kodulehelt või Öökulli akadeemias kohapeal.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!