Eesti Loodusmuuseum

Liitu uudiskirjaga!

 

Ekspositsioon

Eesti Loodusmuuseumi külastamiseks tasub varuda aega, sest sisukat vaatamist-uurimist jagub siin kolmele korrusele!

  • Esimesel korrusel asuvad näitusesaalid, kus saab tutvuda ajutiste väljapanekutega. Olgu teemaks elusad ämblikud, söögi- ja mürgiseened või mineraalid, alati pakuvad need uusi teadmisi ja inspiratsiooni. Hetkel toimuvate näitustega saab tutvuda Loodusmuuseumi kodulehel siin. 

  • Teisel korrusel asuv mere ja jõgede saal avab ukse põnevasse veemaailma. Siin saab kohtuda meie kodumere – Läänemere – asukatega, uudistada eritüübilisi randu, jõgesid ja soid koos nende mitmekesise elustikuga. Siin püüab pilku tuur Maria - suurim Eestist püütud kala. Samuti saab teada, kuidas järvest tekib soo ning uudistada eritüübilisi randu ja jõgesid koos sealse elustikuga. Kui kohtud jääkaru ja pingviiniga oled jõudnud maailma loomastikku tutvustavasse saali.

  • Kolmandal korrusel asuvas metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. Metsasaalis jutustavad metsade valitsejad – puud – oma kasvamise lugu. Rikkalikud imetajate, lindude ja  putukate väljapanekud võimaldavad huvilistel juurelda erinevate elusolendite hingeelu üle. Püsinäituste väljapanekud annavad põhjaliku ja köitva ülevaate Eesti maastikest ja siinsetest asukatest ning aitavad mõista looduses valitsevaid keerukaid seoseid ja suhteid - ka suhet looduse ja inimese vahel.

    Kolmandalt korruselt leiad ka avastute ruumi, kus saab katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada, kuidas loomad maailma tajuvad. Ruum tutvustab kujundlikult loomade meeli, seejuures on näitena kasutatud loomaliike, kelle üks või teine meel või meeleelund on eriti hästi arenenud või väga omapärane. Avastuste ruumi kohta leiad rohkem infot Loodusmuuseumi kodulehelt siit. 


Kohtumiseni muuseumis!


Rohkem pilte »